Kamiony

Kamion kličkoval po dálnici, šílená jízda skončila v protisměru. Řidič měl covid

Hrozivé okamžiky zachytil španělský kamioňák na dálnici u města Salon-la-Tour v Francii. Kamion jedoucí před ním kličkoval ze strany na stranu a nakonec prorazil svodidla do protisměru, kde způsobil nehodu.

Příčinou hrozivé jízdy a následné srážky nebyl alkohol ani únava nebo srdeční potíže. Podle francouzských médií měl kamioňák těžkou formu nemoci covid-19. Nehodu přežil, ale bohužel později v nemocnici podlehl nákaze.

Nehoda se stala na dálnici poblíž francouzského města Salon-la-Tour na konci května. Španělský řidič kamionu natočil děsivé vteřiny, které jí předcházely - video zveřejnil tento týden na sociálních sítích.

Na záběrech je vidět, jak kamion vpředu bez kontroly kličkuje z pruhu do pruhu. Občas vyjíždí přes odstavný pás do trávy a pak bortí i svodidla. Šílená jízda končí v protisměru, kde do kamionu vráží projíždějící osobní auto.

Související obsah

Francouzský deník La Montagne informuje, že řidiči byli v šoku, ale zázračnou shodou okolností se při srážce nikomu nic vážného nestalo. Záchranka oba přesto převezla na lékařské vyšetření.

Podle záběrů se může zdát, že kamioňák musel být namol opilý nebo že dostal infarkt. 51letý Ukrajinec měl skutečně zdravotní potíže, ale nešlo o problém se srdcem ani o mozkovou příhodu.

Související obsah

Při vyšetření se ukázalo, že má covid. A to s velmi těžkým průběhem. Kamioňák byl ve vážném stavu urychleně přepraven do nemocnice v nedalekém městě Brive, podle informací deníku La Montagne ale bohužel o víkendu zemřel.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Kamiony

Důležité Události