Zábava

Rusové roztočili kolo na 1332 km/h! Podívejte se, jak šílený pokus dopadl

Rusové roztočili kolo na 1332 km/h! Podívejte se, jak šílený pokus dopadl
Zdroj: Garage 54

Týpci z ruského kanálu Garage 54 jsou známí svými bizarními pokusy a experimenty z automobilového světa. Před časem předvedli další podivný kousek - roztočili kolo do otáček, které při započítání průměru disku a profilového čísla pneumatiky odpovídají nadzvukové rychlosti 1332 km/h.

Starý 2,5litrový motor od Toyoty, podivná konstrukce a diferenciál prodlužující převodový poměr. Ruský kanál Garage sestroji opravdu prazvláštní "stroj". Jeho úkolem bylo roztočit kolo do maximálních otáček a otestovat, co se stane s pneumatikou.

Nakonec se povedlo dosáhnout neuvěřitelných čísel - kolo se točilo víc než desetisíckrát za minutu, což by na silnici by to znamenalo nadzvukovou rychlost 1332 km/h!

Co se s kolem stane? No, podívejte se sami - závěr bizarního pokusu najdete v čase 18:30 min:

Prozradíme, že pneumatika se v nepřirozených otáčkách nejprve vyboulí a pak exploduje. Na kusy rozervaná guma se válí po okolí A Rusové jsou z výsledku naprosto nadšení.

Související obsah

Samozřejmě jde jen o teoretický experiment - na silnici byste takové rychlosti dosahovali jen těžko… navíc je velmi pravděpodobné, že pneumatika zatížená vahou auta by se působením sil a přehřátí roztrhla mnohem dřív.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události