Autonovinky

První škodovácké SUV kupé odhaleno. Má nejen stylově seříznutou střechu

Škodovka poprvé naskočila na módní vlnu a do světa posílá svoje první SUV kupé. Elektromobil Enyaq dostal nový říz a lepší aerodynamiku. Díky tomu má i o něco delší dojezd na jedno nabití.

Sice zatím jen s kamufláží, přesto docela do detailu. Automobilka Škoda Auto ukázala novou karosářskou verzi Enyaqu iV ve stylu SUV kupé, se kterými se v posledních letech roztrhl pytel.

Je třeba uznat, že se splývající zádí vypadá výborně. Je to pořádný hromotluk se sportovnějšími proporcemi a lepší aerodynamikou. Bez kamufláže se Enyaq Coupé ukáže ještě během podzimu, na silnicích pak začátkem příštího roku.

"Naše čistě elektrická vlajková loď Škoda Enyaq iV měla skvělý start na mezinárodních trzích. Vůz byl velmi dobře přijat zákazníky, doposud jsme zaznamenali kolem 70 000 objednávek. Na začátku roku 2022 doplní nabídku Enyaq Coupé iV. Tato karosářská varianta s emocionálnějším vzhledem je opravdovou designovou novinkou a rozšíří naši paletu vozů SUV," představuje zatím maskovaný vůz předseda představenstva Škodovky Thomas Schäfer.

Ve verzi Coupé Enyaq o něco povyrostl – na délku (4653 mm) je o 4 mm delší než klasická verze a je i o milimetr vyšší. Od B sloupku se ale panoramatická prosklená střecha svažuje dolů.

Související obsah

​Čtyřdveřová varianta si přesto zachovala slušný prostor i v druhé řadě a v kufru. Na zadních sedačkách se pohodlně usadí dospělý průměrného vzrůstu, problémy mohou mít až cestující nad 190 cm. Zavazadlový prostor má objem 570 litrů, což je jen o 15 litrů méně než verze s klasickou zádí.

Nová modelová varianta může mít dvě různé kapacity baterie, tři výkonové stupně a pohon zadních nebo všech kol. Základní Enyaq Coupé iV 60 a o něco silnější iV 80 mají pohon zadních kol, nejvyšší verze iV 80x disponuje pohonem všech kol. Díky lepší aerodynamice má součinitel odporu vzduchu cx 0,247 a v kombinaci s výkonnější baterií a pohonem zadních kol tak činí udávaný dojezd více než 535 km. Už v základu je výbava pro rychlé nabíjení.

​Seříznutí střechy má podle automobilky přispět k ještě tišší a pohodovější jízdě. Kola mají od 19 do 21 palců, v příplatkové výbavě jsou Matrix LED světlomety či svítící maska.

Související obsah

​K dispozici budou dva výbavové stupně – už ten základní má o něco sportovnější styl než klasický Enyaq nejen díky seříznuté střeše, ale třeba i díky tvarovaným nárazníkům. Stupeň Sportline pak doplňuje černé detaily – mřížku masky nebo lišty kolem oken.

V interiéru, který je výbavou stejný jako u klasického provedení, zaujme hlavně centrální obrazovka s 13" displejem, která nabízí personalizované režimy zobrazení a také přístup k různým funkcím vozu. Virtuální kokpit s 5,3" displejem zobrazuje řidiči informace o rychlosti, asistenčních systémech, jízdní data nebo údaje z navigace. Head-up displej s rozšířenou realitou, který je k dispozici na přání, pak zobrazuje dodatečné informace v zorném poli řidiče.

Související obsah

​Coupé dostane nové designy vnitřku místo klasických výbavových stupňů. Součástí standardní výbavy je interiér Loft v kombinaci šedé a černé, který automobilka prezentuje jako moderní, pohodlný, rodinný interiér. Další designová provedení interiéru jsou na přání, některá z nich využívají trvale udržitelné materiály, interiér ecoSuite nabízí sedadla potažená kůží v koňakové barvě, i ta se vyrábí ekologickým způsobem.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události