Za volantem

Agresor v jaguáru přejel pražského strážníka. Řval: Vstávej, ty simulante!

Má takový člověk disponovat řidičským průkazem? Městští strážníci z Prahy mají jasno: Někteří řidiči nemají za volantem co pohledávat, vzkazují. Agresor v černém jaguáru jim totiž přejel kolegu a ještě mu vynadal.

Pod koly černého jaguáru skončil minulý týden ve čtvrtek strážník pražské městské policie. Agresivní 31letý řidič mu úmyslně přejel nohu.

"Spáchal dopravní přestupek a poté, co ho strážník zastavil, aby ho s ním projednal, mu najel na nohy. Strážníka zpod auta vytáhli jeho kolegové," popisuje mluvčí městské policie Irena Seifertová.


Černý jaguár projel v ulici Na Sypkém v pražské Libni velkou rychlostí zákazem vjezdu, a to přímo před očima strážníka, který řidiče okamžitě zastavil. Když však po něm požadoval potřebné doklady, muž šlápl na plyn a rozjel se.

Související obsah

​Strážníkovi přejel nárt levé nohy, a zastavil, až když se mu zhroutil pod auto. Aby toho nebylo málo, otevřeným okénkem na něj křičel: „Vstávej, ty simulante!“

"Zraněný strážník si pak prostřednictvím radiostanice přivolal kolegy. Ti ho vytáhli zpod auta, posadili do služebního vozu a přivolali záchranáře," doplňuje Seifertová.


Před příjezdem státní policie se strážníkům přihlásil svědek incidentu a odvyprávěl jim totožný příběh jako jejich kolega.

Zraněný strážník je stále v pracovní neschopnosti.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události