Za volantem

Šílenci řádí i na namrzlých českých silnicích. Při předjíždění ohrožují životy!

Že jsou české a moravské silnice v posledních dnech často namrzlé, nebo dokonce zasněžené? Některým agresorům za volantem je to úplně fuk. V honbě za vteřinami předvádějí hrozivé kousky, jakoby se nechumelilo.

Jak je vidět, agresivita na českých silnicích "nevychladla" ani z příchodem mrazivých dní. Video v úvodu článku natočil jeden z řidičů v pondělí ráno u obce Chrastičky na zasněžené spojce mezi Strakonicemi a Prahou.

Bílý kombík se vyřítí v protisměru, předjíždí velmi rychle, aby to stihl, než skončí přerušovaná čára před začátkem obce. Vůbec se neohlíží na to, že při svém manévru ohrozí několik životů.

Související obsah

​Rozhodovaly centimetry a až překvapivý klid ostatních šoférů, kteří nezazmatkovali. Jakýkoliv prudký manévr na přimrzlé vozovce mohl skončit smykem a vážnou nehodou. O následcích hrozící čelní srážky ani nemluvě.

Druhé video je z nedělního podvečera. Řidič modrého vozu tam kvůli zdánlivě ušetřené vteřině bezohledně předjíždí ve zúžení u pražského Černého Mostu. Levý pruh končí, ale šofér dělá, že to nevidí. Přes plnou čáru se žene dál, málem až do betonové bariéry.

​Aby pak neohrozil sám sebe, radši ohrozí několik posádek jiných vozů, které kvůli němu musí uhýbat nebo prudce brzdit.

Související obsah

​Následuje rozzlobené troubení a přijde i smršť nadávek, které už ale viník nebezpečné situace slyšet nemůže. Byť si je zaslouží…

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události