Autonovinky

Tajemství nového znaku. Peugeot pod lva schoval technologickou novinku

Tajemství nového znaku. Peugeot pod lva schoval technologickou novinku
Zdroj: Peugeot

Nový Peugeot 308 je první model v nabídce francouzské automobilky, který zdobí inovovaný znak v podobně velké lví hlavy umístěný ve uprostřed výrazné masky chladiče. Nový erb se na "třistaosmičce" objevuje ve dvou vzhledově stejných, ale technicky odlišných variantách. Ta druhá pod sebou skrývá speciální radar.

Nová generace Peugeotu 308 vyjela s novou přídí, kterou definuje masivní mřížka chladiče s velkým množstvím chromovaných prvků, které se sbíhají do jejího středu. Designéři posunuli registrační značku do spodní části předního nárazníku, aby masku nic nekazilo, a do mřížky zapracovali nový znak Peugeotu se lví hlavou.

"Kombinace mřížky chladiče a znaku definuje novou tvář a zároveň potvrzuje osobitost a charakter modelu 308 a obecně vyjadřuje strategii značky směřující k postupu do vyšších kategorií produktů," popisuje automobilka.

Znak pod sebou navíc skrývá také radar, který předává informace procesorům asistenčních systémů řízení.

Zdroj: Peugeot

​Erb Peugeotu je totiž opatřen tenkou vrstvu india, vzácného supravodivého kovu, který neruší radarové vlny. Zároveň má chromovaný vzhled a poskytuje vysokou odolnost proti korozi.

​"Aby asistenční systémy řízení dokonale fungovaly, nesmí být vlny vysílané radarem nijak rušeny. Konstruktéři proto zcela přehodnotili design erbu umístěného před radarem a zohlednili dvě omezení: Tloušťka povrchu musí být konstantní a součásti nesmí obsahovat žádné kovové částice," vysvětluje Peugeot.

Související obsah

​Nový znak se na modelu 308 objevuje ve všech výbavách, ale radar schovává jen u vyšších variant Allure a GT.

Vůbec poprvé značka při výrobě nového erbu použila složitý výrobní proces, který musel být rozdělený do několika fází.

Nejprve se vyrobí hladký čelní panel konstantní tloušťky ze vstřikovaného polykarbonátu, poté zadní plocha z india. Aby lev z nového loga vystoupil na povrch, je pak vrstva z india laserem oškrábána, čímž se lev skrz polykarbonát odkryje. Následně se nanáší černý lak na zadní stranu erbu, který tvoří pozadí loga, a přední plochu pokryje ochranné lakování proti vnějším vlivům. Hotový erb se přilepí na technický upevňovací díl a poté se společně přišroubují k mřížce.

Nový Peugeot 308 vyjíždí s hodně výraznou přídí. | Zdroj: Peugeot

​Radar chráněný novým znakem pak poskytuje přístup k nejnovější generaci asistenčních systémů řízení, jako je adaptivní tempomat s nastavitelnou vzdáleností mezi vozidly nebo systém automatického nouzového brzdění, který ve dne i v noci rozpozná chodce a cyklisty při rychlosti od 7 km/h do 140 km/h a v případě rizika kolize upozorní řidiče.

Související obsah

​Od letošního roku bude radar využívat i nový paket Drive Assist 2.0, kterým Peugeot udělá další krok směrem k poloautonomnímu řízení. U vozů s automatickou převodovkou kombinuje adaptivní tempomat a systém udržování vozu v jízdním pruhu.

Nová verze systému navíc přidává dvě nové funkce dostupné na komunikacích se středním dělicím pásem. Poloautomatickou změnu jízdního pruhu: vůz řidiči nabídne předjetí vozu vepředu a poté možnost opětovného zařazení do původního jízdního pruhu, to vše při rychlosti od rychlosti 70 do 180 km/hod. A doporučení rychlosti: systém nabídne řidiči, aby přizpůsobil rychlost vozu (zrychlení nebo zpomalení) podle značek omezujících rychlost.

Peugeot představil novou identitu s inovovaným lvím logem vloni poté, co značka oslavila 210. výročí. Znak se měnil po 11 letech, podívejte se na vývoj známého loga:

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události