Za volantem

Řidiči dodávek jako postrach českých dálnic? Policisté popisují šílené věci

Řidiči dodávek jako postrach českých dálnic? Policisté popisují šílené věci
Zdroj: Policie ČR

Policisté na Vysočině mají v posledních dnech napilno s řidiči dodávek. Dva šoféři zavinili nehody na D1, protože nekoukali před sebe, dva se do nehod přimotali a další skončili v policejní síti, protože převáželi náklad víc než dvojnásobně převyšující povolenou hmotností 3, 5 tuny.

Že má dodávka povolenou hmotnost 3, 5 tuny? Tím se cizinec za volantem vůbec nenechal rozhodit, po dálnici D1 se ve středu hnal s nákladem potravin vážícím 7,7 tuny. "Náklad potravin byl přetížený o 117 procent," upozorňují policisté z Vysočiny.

Jiného hříšníka v dodávce odhalili při vážení na dálnici už v pondělí - jeho náklad palet s plastovými komponenty byl přetížený "jen" o 89 procent.

Oba řidiči nesměli dál pokračovat v jízdě, dokud nadbytečný náklad nepřeložili. Jeden musel zaplatit kauci za 36 000 korun, druhý pokutu 15 000 korun a česká dopravní firma, pro kterou cizinec jezdil, ještě může očekávat ve správním řízení pokutu 45 000 korun.

Související obsah

​Problémy s přetíženými dodávkami ale nejsou jediné. Bohužel, šoféři dodávek měli na vysočinském úseku dálnice D1 během pondělí podíl hned na čtyřech nehodách. "Dva dopravní nehodu prokazatelně zavinili, když v plné rychlosti narazili do posledního nákladního vozidla v koloně, která se na dálnici vytvořila z důvodu předchozí nehody. Kvůli nim se na dálnici směrem na Prahu tvořily dlouhé kolony," popisují policisté.

Související obsah

​Slibují, že na řidiče dodávek si na dálnici posvítí. "Kontrolní akce budou pokračovat, jinak se na dálnici D1 nebudeme cítit bezpečně."

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události