Autonovinky

V Česku je k mání parádní Aston Martin agenta 007. Výtěžek půjde na zbraně pro Ukrajinu

V Česku je k mání parádní Aston Martin agenta 007. Výtěžek půjde na zbraně pro Ukrajinu
Aston Martin DBS, 2009 | Zdroj: Advantage Cars / Aukro

Nádherný Aston Martin DBS v bondovských barvách je k mání na internetové aukci v Česku. Původně auto stálo přes 2,7 milionu korun, v aukci se zatím vybralo o 600 tisíc méně. Celý výtěžek má jít na pomoc ukrajinské armádě, která se brání ruské invazi.

Jak za slušnou cenu získat nádherné auto, ve kterém jezdil James Bond, a zároveň pomoci ukrajinské armádě? Přesně taková možnost se teď nabízí v internetové aukci. K mání je luxusní sporťák Aston Martin DBS, jehož cena je necelé tři miliony korun.

"Aukce byla zahájena na základě vzájemné dohody majitele Astonu a Advantage Cars," říká Filip Vido ze společnosti Advantage Cars. Ta na českém trhu nabízí unikátní vozy a zprostředkovává nejenom jejich výrobu na přání, ale i setkání s ukázkovými stroji v showroomu v pražských Vysočanech.

Majitel draženého vozu Aston Martin DBS si přeje zůstat v anonymitě, ale svou motivaci zveřejnil. Chce pomoci Ukrajině, která se brání ruské invazi. Celý výtěžek z dobročinné aukce má jít přes ukrajinské velvyslanectví v ČR na pomoc ukrajinské armádě.

Související obsah

​"Aston Martin DBS je v aktuální nabídce Advantage Cars v ceně 2 750 000 Kč, a tedy věříme, že danou částku samotná aukce výrazně překoná," věří Filip Vido.

Účast v aukci je umožněna pouze schváleným a ověřeným uživatelům. Ti do pátku přihodili 2 160 000 korun, aukce by měla skončit příští úterý.

Aston Martin DBS je auto, kterým jezdil agent 007 James Bond ve filmu Casino Royale. Dražený stroj má i "filmový" šedý lak. Vyrobený byl v roce 2009 a najeto má jen 48 490 kilometrů.

Související obsah

​Pod kapotou schovává nadupaný vidlicový osmiválec s objemem 5,9 litru a výkonem 510 koní.

"Je jedinečné vlastnit auto Jamese Bonda. Zároveň ale pomoci zemi, která ji neprodleně potřebuje, je nevyčíslitelné a šlechetné gesto," podotýká Filip Vido.

Související obsah

​"I Aukro se zapojuje do pomoci konfliktem postižených občanů Ukrajiny. Nastalá situace nám není lhostejná, a proto pořádáme tuto mimořádnou dobročinnou aukci vozu Aston Martin DBS," dodává český internetový aukční portál Aukro.cz.

Poslechněte si divoký zvuk motoru Astonu Martin (02/2021):vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události