Autonovinky

Škodovka má nového šéfa. Německý manažer Volkswagenu vyrostl u Porsche

Škodovka má nového šéfa. Německý manažer Volkswagenu vyrostl u Porsche
Předseda představenstva Škoda Auto Klaus Zellmer. | Zdroj: Škoda Storyboard

Automobilka Škoda Auto v pondělí potvrdila jméno nového šéfa. K 1. červenci 2022 se stane novým předsedou představenstva Klaus Zellmer, který v současnosti jako člen představenstva značky Volkswagen odpovídá za oblast prodeje, marketingu a after sales. Přes 20 let pracoval pro značku Porsche.

Současný šéf Škodovky Thomas Schäfer odchází do Wolfsburgu –⁠ od července převezme funkci předsedy představenstva značky Volkswagen, stane se členem představenstva koncernu Volkswagen a bude řídit skupinu objemových značek.

Škodovku má definitivně opustit až na konci června, ale už od začátku dubna se jako provozní ředitel věnuje operativnímu řízení značky Volkswagen.

Místo něj koncern do Mladé Boleslavi vysílá jiného německého manažera –⁠ novým předsedou představenstva společnosti Škoda Auto bude od července 2022 Klaus Zellmer.

"Thomas Schäfer provedl automobilku Škoda bezpečně dvěma extrémně obtížnými roky a zároveň prostřednictvím strategie Next Level – Škoda Strategy 2030 formuloval jasný plán do budoucnosti. Škoda Auto je nyní elektrifikovanější, digitálnější a více mezinárodní než kdy předtím," poděkoval Schäferovi předseda dozorčí rady Škoda Auto Murat Aksel.

"Zároveň mám radost, že se nám pro společnost Škoda Auto podařilo získat jednoho z našich nejrenomovanějších manažerů," doplnil Murat Aksel.

Související obsah

​Z náročného výběru nakonec vyšel vítězně absolvent studia podnikové ekonomiky Klaus Zellmer, který většinu své dosavadní kariéry pracoval pro automobilku Porsche.

Zellmer se narodil v roce 1967 ve Stuttgartu. Po absolvování studia podnikové ekonomiky zahájil svou profesní dráhu v roce 1997 jako asistent člena představenstva ve společnosti Porsche AG, v roce 1999 přestoupil do útvaru rozvoje prodejní sítě ve společnosti Porsche France a o rok později už jako vedoucí projektu nesl odpovědnost za budování oblastí prodeje a marketingu v rámci zakládání nového pobočného závodu společnosti Porsche v Lipsku.

Po působení v čele zákaznického centra v závodě automobilky Porsche se Zellmer stal vedoucím marketingu ve společnosti Porsche Deutschland, v roce 2010 stanul v jejím čele.

Související obsah

​V roce 2015 byl jmenován prezidentem a generálním ředitelem společnosti Porsche Cars North America v americké Atlantě.

Od 15. září 2020 je Klaus Zellmer členem představenstva značky Volkswagen osobní vozy za oblast prodeje, marketingu a after sales. "V této době rozhodující měrou přispíval k důsledné organizační, digitální a udržitelné orientaci značky Volkswagen na potřeby zákazníků," podotýká tisková zpráva Škodovky.

Související obsah

​"Klaus Zellmer má za sebou více než 20 let zkušeností z automobilového průmyslu. Během této doby se vypracoval nejen na absolutního automobilového experta, ale také dokázal, že má velký strategický a podnikatelský rozhled. Jsem přesvědčen, že společně s ostatními členy představenstva vynaloží veškeré úsilí, aby dále pokračoval v úspěšném rozvoji společnosti Škoda Auto," dodal Murat Aksel.

Kolik místa zbylo v kufru, jaký je dojezd a co ty plasty? Testovali jsme nový Enyaq Coupé:

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události