Za volantem

Drama na křižovatce. Řidička jela do protisměru, museli ji zastavit ručně

Dramatickou scénku zachytily kamery na rušné křižovatce v americkém městě Boynton Beach na Floridě. Jedno z aut se pomalým tempem vydalo napříč křižovatkou. Zasáhnout museli ostatní řidiči.

Z aut vybíhají řidiči a snaží se ručně zastavit malý hatchback, který se podivně sune rušnou křižovatkou –⁠ na červenou a přímo do protisměru. Gestikulují a odhánějí ostatní auta z cesty, nakonec se jim podaří zabránit nehodě.

Zvláštní scéna má jednoduché vysvětlení a naštěstí i dobrý konec.

Za volantem seděla řidička, které se těsně před křižovatkou udělalo špatně a v autě omdlela. Její vůz pak samovolně pokračoval v jízdě.

Podivné jízdy si všimla jiná žena, která vyskočila ze svého auta, nejprve se snažila zastavit provoz a pak se bušením do bočního okna pokoušela řidičku probrat. Když to nezabíralo, žena začala gestikulovat na ostatní, aby se autu vyhnuli a udělali mu místo v protisměru.

Na záběrech je vidět, jak postupně vybíhají další lidé a snaží se auto zastavit vlastními těly.

Související obsah

​Video zveřejnilo policejní oddělení Boynton Beach, aby jim poděkovalo, že začali okamžitě jednat. "Jsou to hrdinové a my je chceme všechny přivést na naše policejní oddělení, abychom je poznali a aby se setkali se ženou, kterou zachránili," doplňují policisté z Boynton Beach.

Ženu se nakonec podařilo dostat z auta pomocí činky, kterou kdosi vytáhl ze svého vozu a rozbil s ní okno, aby mohl řidičce poskytnout pomoc. Její auto pak odtlačili na parkoviště k místnímu supermarketu a přivolali záchranku. Podle rozhlasové stanice NPR je žena v pořádku.

Podobné zdravotní problémy se těžko dají předvídat, přesto, pokud se necítíte dobře, raději za volant nesedejte.

Když se v podobné situaci ocitnete jako spolujezdec a váš řidič nereaguje, pokuste se i z místa spolujezdce korigovat volant, odsunout řidičovu nohu z plynu, vyřadit na neutrál, zapnout výstražná světla. Pozor, ruční brzda zablokuje zadní kola, takže rychlé zatažení při vysoké rychlosti může dostat auto do smyku. Raději nechte auto samovolně zpomalit a pak teprve zastavte pomocí ruční brzdy.

Související obsah

​U aut vybavených elektronickou parkovací brzdou zatáhněte za tlačítko brzdy a držte ho nahoře až do zastavení. Dlouhé zatažení totiž aktivuje nouzové brzdění všech kol a elektronická ruční brzda tak nedostane auto do smyku.

Pokud jste v jiném vozidle a vidíte auto bez kontroly, pokuste se druhé vozidlo zastavit, když je to možné, a následně volejte tísňovou linku. Nezapomínejte ale ani na svoji bezpečnost –⁠ u svého auta rozsviťte výstražná světla a oblékněte si reflexní vestu.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události