Za volantem

U obchoďáku v Břeclavi driftoval jako zběsilý. Pak ho muselo nahánět několik hlídek

Parkoviště u obchodního centra a pak i přilehlé silnice si spletl se závodní tratí 32letý řidič černého upraveného BMW. Po Břeclavi řádil jako zběsilý a nahánět ho muselo několik policejních vozů. Celou akci si můžete prohlédnout ve videu.

Nejdříve předváděl, jak jeho BMW driftuje. Docela mu to šlo, ježe pro svoji zábavu nezvolil zrovna dobré místo. Kvílení pneumatik a dým upoutaly pozornost policistů.

"Prvosledová hlídka si nebezpečného šoféra povšimla na parkovišti u místního obchodního centra, kdy driftoval mezi zaparkovanými automobily," popisuje události ze sobotního večera policejní mluvčí Petr Vala.

Jakmile "závodník" u břeclavského obchodního centra policejní auto zpozoroval, dal se na úprk. "Policisté se řidiče pokusili zkontrolovat, ten ale zřejmě přišel o zbytek zdravého rozumu a prudce dupl na plyn," podotýká Vala.

Černé BMW následně policistům zběsile ujíždělo ve směru na Hodonín, místy rychlostí přes 215 km/h a někteří řidiči před ním museli brzdit či uhýbat ke krajnici.

Související obsah

​Dvaatřicetiletý muž za volantem ale policisty hrubě podcenil. Do pronásledování se zapojily všechny nejbližší hlídky a past brzy sklapla. "Po několika minutách u Moravské Nové Vsi vozidlu zatarasili cestu nachystaní policisté a za použití donucovacích prostředků byl pak šofér zpacifikován," dodává Petr Vala.

Policisté byli docela překvapeni, když dechová zkouška i test na drogy vyšla negativně a řidič neměl problém ani s řidičákem. Jediným důvodem šílené jízdy byla marná snaha vyhnout se pokutě.

Související obsah

​Ta ho ale rozhodně nemine a šofér může mít mnohem vážnější problémy. Policisté žádají všechny řidiče, které muž ohrozil, aby se neprodleně ozvali na tísňovou linku 158. Případně uvítají i kamerové záznamy z palubních kamer.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události