Autonovinky

Prohlédněte si auta zítřka: Obr na baterky, karaoke v kabině i superrychlé GT

Automobilky na právě skončeném technologickém veletrhu CES v americkém Las Vegas předvedly, jak si představují budoucnost. Podívejte se na některé koncepty.

BMW a jeho "mluvící" i Vision Dee, které prostřednictvím technologií propojuje auto s člověkem.

Sony a Honda a jejich společný futuristický prototyp Afeela, který má v podstatě stejný cíl: umožnit interaktivní komunikaci mezi autonomními auty a lidmi.

RAM a jeho divoký pick-up 1500 Revolution, který navzdory všem předsudkům vyjede s bateriemi pod kapotou.

Fantastické elektrické GT Peugeot Inception má mít zrychlení z nuly na 100 km/h za méně než tři sekundy, 670 koní pod kapotou a přitom ujet 800 km na jedno nabití nebo dobít na 150 kilometrů jízdy už za pět minut.

Související obsah

​První solární městské auto na světě od nizozemské společnosti Squad Mobility, které se nabíjí přes integrovaný panel na střeše a za slunečného dne prý dokáže samo dobít až na 31 kilometrů jízdy.

A nebo také první plně integrovaný hardwarový a softwarový karaoke systém, který výrobci The Singing Machine a Stingray považují za nezbytný doplněk pro vozy budoucnosti.

Všude kamery, senzory, hlasoví asistenti, autonomní řízení, zábavní systémy, umělá inteligence a virtuální realita. A samozřejmě baterky.

Takhle podle automobilek vypadá budoucnost. Alespoň podle konceptů, které se představily na veletrhu CES v americkém Las Vegas.

Související obsah

​"Koncepční auta jsou pro značky opravdu nesmírně důležitá věc a v podstatě ukazují, kde chtějí značky být a jak chtějí, abyste je vnímali. Nejde ani tak o to prezentovat produkt, který skutečně přijde na trh," vysvětluje automobilový expert Tim Stevens.

"Ale když nic jiného, koncepční vozy jsou signálem, že se značky cítí sebevědomě, že se trh vyvíjí dobře a že automobilky vydělávají peníze. Protože výroba koncepčních vozů je velmi drahá," dodává Stevens.

Související obsah

​Výrobci ale tvrdí, že současná koncepční auta nejsou zase tak sci-fi. Některé technologie prezentované na veletrhu chtějí nasadit do aut už v roce 2024 nebo 2025. Tedy za jeden až dva roky! Podívejte se v úvodním videu, co nás čeká.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Autonovinky

Důležité Události