Audi

Nový sedan Audi RS3: když se rozzlobí, bude zlý!

Nový sedan Audi RS3: když se rozzlobí, bude zlý!

Všichni, kdo toužili po pekelně rychlém sedanu se čtyřmi kruhy, se mohou po několikaleté pauze opět radovat. Audi totiž představilo nadupaný kompakt RS3, schopný vyvést z konceptu drtivou většinu supersportů!

Pozor, po šestiletém období temna přichází další sedan, ozdobený magickými písmeny RS! Audi představilo kompaktní RS3, které se chlubí opravdu zajímavými parametry. Pod kapotou je totiž nový přeplňovaný pětiválec o objemu 2,5 litru, známý z TT RS, který kromě nezaměnitelně nádherného zvuku nabízí masivní porci 400 koní a 480 Nm točivého momentu. Uvedená síla putuje přes sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku na všechna čtyři kola. A jak známo, Audi už se naučilo vyladit své quattro tak, aby bylo opravdu zábavné.


Nový sedan RS3 dokáže zvládnout sprint z klidu na stovku za pouhé 4,1 s, takže podal přihlášku do vybraného klubu seriózních supersportů. Pokud jde o maximálku, omezovač zastaví RS3 v rozletu při 250 km/h, ale za příplatek vás pustí až do 280 km/h. V tom případě (a jistě nejen tehdy) přijdou vhod příplatkové karbon-keramické brzdy. Další úpravy pro RS3 jsou vcelku očekávané. Sedan jezdí na podvozku sníženém o 25 mm a překalibrovaných adaptivních tlumičích, dostal specificky naladěné řízení, maskulinní úpravy zevnějšku se sportovními nárazníky, difuzorem a obřími výfuky, zatímco uvnitř najdeme exkluzivní anatomické sedačky a loga RS na mnoha místech.


Je tu však jeden problém. Audi slíbilo uvést RS3 nejprve na americký a čínský trh, a to až příští rok v létě. O Evropě zatím ani slovo, takže nezbývá než doufat a těšit se.


A POZOR! Nový sedan RS3 je prvním modelem divize Audi Sport, vedené charismatickým Stephanem Winkelmannem, který přišel z Lamborghini. A Winkelmann před pár dny slíbil, že během půldruhého roku vysype z rukávu dalších osm superostrých RS. Čekají nás velké věci!


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Audi

Důležité Události