Peugeot

První SUV značky Peugeot bude stát půl milionu a výš

První SUV značky Peugeot bude stát půl milionu a výš

Peugeot stejně jako ostatní automobilky reaguje na stále vyšší poptávku o autech kategorie SUV, aktuálně každé desáté prodané auto v Evropě patří do této třídy. Nový Peugeot 3008 je úplně nové auto a Peugeot si s ním hodně věří. A to navzdory tomu, že zatím není v nabídce verze s pohonem všech kol.

Peugeot 3008 zaujal laickou i odbornou veřejnost už na autosalonu v Paříži. Má výraznou tvář a je až s podivem, že se podařilo v dnešní době udělat nezaměnitelný design. Je to přitom typické SUV a Peugeot rád mluví o tom, že s ním chce oslovit nové movitější zákazníky.

Staňte se naším fanouškem na facebooku!

Takže luxus? Snaží se. I interiér má hodně neotřelý design a jsme opravdu zvědavi, jestli design palubní desky Peugeot i-Cockpit a volant jak z formule 1 zákazníky nadchnou, nebo naopak odradí. Velký dotykový displej umístěný uprostřed palubní desky je poplatný moderní době a s potěšením kvitujeme jednoduchý přístup k hlavním ovládacím funkcím přes klasická tlačítka. Vyvýšený přístrojový panel lze nakonfigurovat a upravit podle přání každého řidiče, k dispozici je hned pět různých režimů zobrazení a jeden z nich lze (naštěstí) nastavit i individiálně.

Vybrat se dá i ze dvou jízdních režimů Boost a Relax, a i tady se dají oba systémy nakofigurovat. Už se těšíme, až se s ním svezeme, protože Peugeot 3008 stojí na nové podvozkové platformě a Peugeot tvrdí, že nastavení auta věnoval maximální pozornost, stejně jako asistenčním systémům, respektive jejich správnému fungování. O to zajímavější je informace, že model 3008 se zatím bude prodávat jen s pohonem předních kol... Na výběr bude samozřejmě z benzínových a naftových motorů. Základní benzínový čtyřválec 1,2 PureTech s výkonem 130 koní vzbuzuje otazníky, lepší bude určitě 165koňová šestnáctistovka. A asi nikoho nepřekvapí, že největší uzájem tuší automobilka u dieselů - 1,6 HDi bude mít 120 koní, dvoulitr bude k mání s výkonem 150 nebo 180 koní.
Doporučujeme: Připravte auto na zimu

Pohled do ceníku ukazuje, že nejslabší benzínový motor bude k mání za 510 tisíc, slušně vybavený 120koňový diesel přijde na 660 tisíc. V nabídce bude od začátku i verze 3008 GT (2,0 l HDi a 180 koní) za cenu 895 tisíc.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události