Volkswagen

Nová limuzína od VW by neměla být takovým úletem jako Phaeton

Nová limuzína od VW by neměla být takovým úletem jako Phaeton

Volkswagen představil skicu auta, které by mělo být nad Passatem. Premiéra ho čeká za tři měsíce na autosalonu v Ženevě.

Když Volkswagen před pár lety přišel s Phaetonem, tak snad nikdo kromě vedení firmy nevěřil tomu, že by se z Phaetonu stala plnohodnotná konkurence pro luxusní limuzíny jako Audi A8, Mercedes S nebo BMW 7, natož pro auta jako Bentley či Maserati. Phaeton stál nakonec Volkswagen hlavně spoustu peněz a nedočkal se nástupce. Nyní se ale rozvířily vody a na autosalonu v Ženevě bude představený model Arteon, který podle VW „ míří do segmentu nad modelem Passat a od konkurentů ve vyšší střední třídě se bude odlišovat mimo jiné svým emocionálním nábojem“.

No uvidíme co z toho nakonec bude, my v něm vidíme hlavně pokračování Passatu CC. Ale VW by na něm měl ukázat nový designérský směr a snad i nějaké nové technologie. Ostatně lecoas naznačuje i název Arteon, podle automobilky jde o složeninu slov – „Art“ (anglicky umění) a „eon“, což je zase nové označení pro prémiový model, obdobně jako u vrcholného modelu Volkswagen „Phideon“ na čínském trhu.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události