Dieselgate

Dieselgate v USA: Lidé vracejí Volkswagenu vyrabovaná auta

Dieselgate v USA: Lidé vracejí Volkswagenu vyrabovaná auta

Podle soudního rozhodnutí v aféře Dieselgate mohou majitelé Volkswagenů a Audi s inkriminovanými motory EA189 vrátit automobilce auta a dostanou zpět svoje peníze.

A ukazuje se, že američané jsou opravdu kreativní... Zatímco na začátku se mluvilo hlavně o tom, že část zákazníků chce využít toho, že mohou se svými auty jezdit až do září 2018, a teprve pak Volkswagenu auto odprodat za cenu, kterou mělo jejich auto v září roku 2015 (více jsme psali ZDE), tak nyní se objevilo něco pro opravdu silné žaludky: zákazníci vrací automobilce vyrabovaná auta.

DOPORUČUJEME: Rekordní jízda VW Golf na Nordschleife. Nezapomeňte dýchat!


Využívají tak toho, že nikde není specifikováno, v jakém stavu musí automobily být, s výjímkou že „vozidlo musí být pojízdné“. Na interentu se tak okamžitě objevily návodné články, jak na to. V praxi to vypadá tak, že někteří lidé vrací auta bez rezervy, lékarničky a třeba koberečků, což jsou věci, které se dají použít i v jiných autech. Nicméně už se objevil i případ, kdy to vzal dotyčný opravdu od podlahy, aby pak jednotlivé díly dále zpeněžil...

DOPORUČUJEME: Kruté následky Dieselgate - VW končí v rallye, Audi v LeMans


Jeden z uživatelů serveru věnovaných koncernu VW vyndal kromě zmíněného z auta i volant, autobaterii, airbagy, části interiéru, autorádio, stěrače i zpětná zrcátka (byť na fotografii ještě jsou). Vyměnil olej za vyjetý (dost možná z fritovacího hrnce) a chladíci kapalinu nahradil dešťovou vodou. Samotný odkup u dealera pak prý proběhl hladce a netrval déle jak dvacet minut.

Přijde vám to šílené? Nám taky. A pak že podobně se chovají jenom Češi...

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události