Honda

Honda Civic desáté generace - popis, ceny a velká fotogalerie

Honda Civic desáté generace - popis, ceny a velká fotogalerie

Honda Civic je dlouhodobě jedním z nejoblíbenějších aut na celém světě, ve výrobě je už celých čtyřicet let a pořád si razí svoje heslo: „automobil pro všechny, automobil pro celý svět.“

Přestože se poslední dvě generace nesetkaly v Evropě s takovým úspěchem jako by si Honda přála, tak Japonci ani nehnuli brvou a místo začali pracovat a říkají, že vývoj desáté generace civicu byl zatím ten nejnáročnější. Nu, uvidíme.

DOPORUČUJEME: Koncept Hondy Civic Type-R vzbuzuje emoce


Základním kamenem nabídky motorů bude nový litrový tříválec s přeplňováním, který doplní čtyřválcová patnáctistovka, samozřejmě taky s turbem. Litrový motor bude mít výkon 129 koní a 200 Nm (verze s manuální převodovkou), automat bude mít točivý moment snížený na 180 Nm. Honda se chlubí nízkou papírovou spotřebou a odkazuje se na zkušenosti získané s vývojem přeplňovaného dvoulitru pro stávající Type-R. Druhý motor v nabídce, čtyřválec 1,5 l, pak má 182 koní a 240 Nm, a i tady má verze s automatem CVT o 20 Nm méně.

DOPORUČUJEME: Gratulujeme, Honda vyrobila 100 milionů aut

Pětidvéřová karoserie bude větší a zároveň tužší a Honda tvrdí, že půjde o nejsportovnější provedení ze všech deseti generací. Tak uvidíme… Auto se bude vyrábět v Británii a jeho prodej v ČR začně už za měsíc. Základní litrové provedení bude za 469 900 Kč, silnější patnáctistovku koupíte za 639 900 Kč. Na druhou stranu, už základní výbava silnějšího provedení bude mít třeba adaptivní tempomat, parkovací senzory či LED kombinovaná světla.

DOPORUČUJEME: Bude příští generace VW GTI na baterky?


STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události