Honda

Milion za 320koňovou raketu - můžete vládnout okreskám i okruhu

Milion za 320koňovou raketu - můžete vládnout okreskám i okruhu
Zdroj: Honda

Je to nejrychlejší předokolka na Nordschleife, ale taky dlouho očekávaná zbraň na české okresky. Konečně dostala ceník a začíná se oficiálně prodávat i v ČR!

Přeplňovaný dvoulitr má výkon 320 koní a točivý moment 400 Nm. Poháněná jsou (jaké překvapení) přední kola, výkon na ně jde přes šestistupňuvou manuální převodovku a poctivý samosvor. Na stovku zrychlí Type-R za 5,8 vteřiny a maximální rychlost není omezená na tradičních 250 km/h, ale Civic umí atakovat až 272 km/h!

DOPORUČUJEME: VIDEO - Podívejte se, jak Civic Type-R zajel rekordní čas na Ringu. Pozor, aby se vám neudělalo zle...

A jak jsme zmínili, konečně má český ceník! Najdete v něm dva stupně výbavy a už ten základní za 929 900 Kč obsahuje všechny prvky potřebné k rychlé jízdě. Pro náročnější je tady verze GT za 999 900 Kč, která má stejný výkon a parametry, ale přidává pár prvků výbavy navíc. Máme být konkrétní? GT nabízí sledování mrtvého úhlu, parkovací senzory vpředu i vzadu, dešťový senzor, dvouzónovou klimatizaci, navigaci a lepší audio. Tedy nic zásadního. Dobré je, že obě dvě provedení mají LED světla a parkovací kameru. 

DOPORUČUJEME: Proč má nový Type-R tři výfuky? Zjistili jsme to!

 

Jestli si teď máte okamžitě pro jednu běžet, tak to vám neřekneme, protože jsme v ní zatím neseděli. Ale je to nejrychlejší předokolka na nejtěžším okruhu na světě, takže to asi nebude úplný propadák... 


DOPORUČUJEME: Příští generace Type-R by mohla mít pohon všech kol! Bude to nové Evo?

MÁTE RÁDI AUTA? ZAPARKUJTE (SMYKEM) U NÁS NA FACEBOOKU!

 

Zdroj: TN.cz
TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události