Audi

Audi A8 - nová vlajková loď prozrazena! Máme fotky i video

Nová generace A8 bude mít palubní desku konceptu Q8, ovládání gesty, minimum tlačítek a na první pohled ji poznáte podle obří masky chladiče.

Velký eskový Mercedes čeká na facelift, sedmičkové BMW už se vesele prodává a Audi A8 má problém - jde o nejstarší luxusní limuzínu na trhu. Ale to se brzy změní... Premiéru má mít 11. července v Barceloně a široké veřejnosti se nová Audi A8 ukáže na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu. Jenže my už dnes víme, jak bude vypadat...

CHCETE MÍT PŘEHLED? STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU!

Za všechno může vizualizace studia Peisert Design, která vychází z fotografií vývojového prototypu, z prozrazené skici, která ukazuje na rozdíly mezi jednotlivými modelovými řadami Audi, a taky z konceptu Q8, který by měl být pro A8 jakýmsi předobrazem. Designér Jan Peisert tak mohl poměrně přesně dát dohromady jak bude nové Audi A8 vypadat. Bude to spousta hran, minimalistický interiér, kovové detaily a maximální množství nejmodernější techniky. Už je potvrzené ovládání gesty, velké displeje, minimum tlačítek a modernější verze touchpadu. DOPORUČUJEME: U Audi přemýšlí o hypersportu. Na co se máme těšit?


Co se techniky týče, tak základem auta by měla být modulární platforma MLB Evo, díky které by měla být Audi A8 lehčí minimálně o desítky kilogramů. Karoserie bude samozřejmě celohliníková a pérování pneumatické. Základem nabídky by měl být třílitrový naftový šestiválec, nad ním bude čtyřlitrová V8 a údajně by se měl vrátit na scénu pělitilitr V10 TDI. V benzínových verzích bude na výběr přeplňovaný osmiválec a pak 6,3 W12. 


DOPORUČUJEME: Kolik vydělávají automobilky na svých autech? Půl milionu a výš není výjimkou. 


Nová A8 je pro Audi maximálně důležitý model a i proto automobilka minimálně jednou posunula datum jeho premiéry, protože chtěla nabídnout něco opravdu extra. Tak uvidíme, čím nás překvapí... 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události