Citroën

Citroën představil nové SUV, jde o nejsilnější model v historii značky

Citroën představil nové SUV, jde o nejsilnější model v historii značky
Zdroj: Citroën

Citroën představil v Šanghaji svoje nové SUV jménem C5 Aircross. Bude mít klasický i hybridní pohon a prodávat se začne v druhé polovině příštího roku.

A právě v Číně se C5 Aircross dostane do prodeje ještě letos. Francouzská automobilka by s ním na tamním trhu mohla slavit úspěch - Čínané velká, silná auta s hybridním pohonem milují, navíc když jsou navíc pohodlná. A tento crossover pohodlný určitě bude, protože bude mít nejen masážní sedadla, ale hlavně odpružení podvozku Progressive Hydraulic Cushions, což by měla být adekvátní, ale levnější náhrada pověstného hydropneumatické odpružení. Citroën jeho vývojem strávil víc jak pět let, zaregistroval si při tom víc jak dvacet patentů a C5 Aircross je prvním autem, které ho používá v sériové podobě. 

DOPORUČUJEME: Legendární dodávka od Citroenu se vrací! Je nádherná.

Auto samotné je pak blízký příbuzný Peugeotů 3008 a 5008, se kterými sdílí podvozkovou platformu a další díly. Zároveň má hodně společného s nedávno představeným DS 7 Crossback. Jak napovídají rozměry karoserie, tak auto s délkou 4,5 m, šířkou 1,84 m a vcýškou 1,67 m by mělo zatopit menším SUV. Citroen slibuje nejen hodně pohodlí, ale taky spoustu bezpečnosti v podobě různých asistenčních systémů, adaptivního tempomatu nebo nouzového brždění

DOPORUČUJEME: Videotest - Citroen C3 je pěkné auto za dobré peníze. Nějaká ale?

O motorech jako takových se ale automobilka moc nezmiňuje, jen že na čínském trhu bude C5 Aircross prodávaný s benzínovým čtyřválcem 1,6 l naladěným na 165 nebo 200 koní. Obě dvě verze budou mít pohon předních kol. Hybridní verze s dvojicí elektromotorů má výkon 300 koní a je to čtyřkolka - zadní kola totiž roztáčí elektřina. 

STAŇTE SE NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKU

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události