Dodge

Konec další legendy, Dodge přestal vyrábět brutální Viper

Konec další legendy, Dodge přestal vyrábět brutální Viper
Zdroj: Dodge

Dodge definitivně ukončil výrobu desetiválcové zběsilosti jménem Viper. Důvod? Postupně klesal zájem zákazníků a hlavně by nesplnil nové americké normy.

Od představení prvního Viper uběhlo pětadvacet let, ale on se stal legendou vlastně hned na začátku. Desetiválec z náklaďáku, vychování řeznického psa, brutální zvuk, sexistické tvary... Je to ještě jinak. Tohle auto se jako legenda už narodilo!


DOPORUČUJEME: Jede 350 km/h, stojí 90 milionů a může jezdit po stropě!

No a teď jeho výroba končí. Montoval se ručně, z dílů co se objednávaly na zakázku, takže výrobní linky nezatěžoval, a ročně si ho koupilo jen pár stovek lidí. Dodge by ho vyráběl dál, už jen proto, že je to ikona, ale podle nových amerických norem musí mít každé auto od roku 2017 boční roletové airbagy, a ty z technických důvodů do malé kabiny Viperu nejdou vměstnat. Takže padlo rozhodnutí výrobu zcela ukončit, vždyť pravda je, že na Viperu Dodge nijak nezbohatnul.


DOPORUČUJEME: Porsche 911 GT2 - auto, které se prodává jen na zbrojní pas!

Ale je to obrovská škoda, to auto sice mělo svoje mouchy a abyste ho mohli řídit, museli jste být tak trochu blázen a mít obrovské koule, ale na druhou stranu, takhle přece mají supersporty vypadat, ne?

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Dodge

Důležité Události