Hypersporty

Divo přichází! Bugatti odhaluje nového krále za 125 milionů

Divo přichází! Bugatti odhaluje nového krále za 125 milionů
Zdroj: Bugatti

Do očekávané premiéry zbývají ještě tři týdny, ale Bugatti už teď zahájilo ofenzivu. Začíná po kouskách poodhalovat svůj nový diamant. A všechno ukazuje na to, že půjde o opravdu vybroušený kousek. Aby ne, tento hypersport má stát 5 milionů eur, tedy přes 125 milionů korun.

Jmenuje se Divo. To jméno dostal podle závodníka Alberta Diva, Francouze, který si mimo jiné připsal dvě vítězství v legendárním závodě Targa Florio v letech 1928 a 1929 s Bugatti Typ 35.

I tohle auto má být závodník, i když bude schválené pro běžný provoz. Vychází z modelu Bugatti Chiron, ale tuhle superkáru povyšuje na nový level.

Související obsah

Bugatti vypustilo kraťoučké video se záběry na zadní světla. Jde o pár vteřin, které nic neprozrazují, ale když si zesílíte ten zlověstný zvuk v pozadí, zní to víc než zajímavě.

Další zveřejněnou nápovědou je fotka. Na první pohled taky nicneříkající. Ale přesto i ona cosi prozrazuje. Jde o pohled na část bočního profilu. Aerodynamické prvky z karbonových vláken naznačují, že Divo může být blízké velkolepému konceptu Vision Gran Turismo z roku 2015.

Zatím není jasné, jestli Bugatti svoje Divo představí jako samostatný model, nebo ponese označení Chiron Divo. Spíš to vypadá na první variantu. Pravděpodobně nepůjde o Chiron v novém kabátě, bude to prostě Bugatti Divo.

Vznikne pouze ve 40ti exemplářích. Bude mnohem zábavnější a mnohem víc vzrušující. A taky mnohem dražší. Oproti Chironu Sport (na snímcích v galerii) skoro dvojnásobně.

Má být lehčí, lépe ovladatelný, s lépe vyladěným přítlakem a aerodynamikou, a tím pádem i ještě bleskovější akcelerací. Podle informací ze zákulisí dostane závodní převodovku a maximální rychlost bude omezena na 385 km/h. Divo dokáže zrychlit z nuly na sto za méně než 2,5 vteřiny a jen o čtyři vteřiny víc bude potřebovat, aby dosáhlo z nuly na dvoustovku.

Související obsah

Výrobce z francouzského Molsheimu svoje Divo poprvé oficiálně představí 24. srpna na akci The Quail, která je součástí přehlídky automobilové elegance Pebble Beach v Kalifornii. Do té doby se ale nejspíš dočkáme ještě několika tajemných fotek a videí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události