Automobilky

Automobilky se musí rychle zbavit starších aut. Kvůli emisím zlevní

Automobilky se musí rychle zbavit starších aut. Kvůli emisím zlevní
Zdroj: Profimedia

Přísnější emisní normy, které začnou platit od září, nutí automobilky a dealery zbavit se starých zásob. Do konce srpna se budou snažit rychle prodat vozy, které nové předpisy nesplní. Některé automobilky proto spouštějí slevové akce, upozorňují Lidové noviny.

Letní výprodej skladových vozů už zahájila značka Volkswagen. Láká až na třicetiprocentní slevy, ale ty platí jen při výkupu starého auta na protiúčet, nákupem na IČO a využitím předepsaného financování. Registrovat se musí do konce srpna.

Benzínový Golf se dá pořídit za 356 tisíc korun, ještě nedávno stál přes půl milionu.

Související obsah

"Tento měsíc je dobrá doba koupit nové auto," řekl pro Lidové noviny Petr Knap, vedoucí partner společnosti EY pro automobilový sektor. Do slev se podle něj pustí i další značky, které mají přebytky vozů schválených podle starých norem. Slevovou akci spouští třeba Toyota.

Kvůli přísnějším předpisům přestane celá řada automobilek prodávat od září některé motory, musí je nahradit modernějšími a šetrnějšími. Týká se to například benzinových turbomotorů o objemu 1.4 a 1.8 litru, které jsou ve volkswagenech, seatech, audi a škodovkách, dodávají Lidové noviny.

Někteří výrobci nechávají “výprodej“ na prodejcích. Pokud dealeři sklady nevyprodají, mají ještě možnost zaregistrovat auta v omezeném množství sami na sebe a prodat je později jako zánovní.

Související obsah

Rychlý export do zahraničí je skoro nemožný, protože podobné přebytky teď řeší celá Evropa.

Některé značky spoléhají na výjimku – podle ní mohou určité množství vozů registrovat později. Třeba skladové vozy Škoda Auto se starou homologací se prý do výjimky vejdou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události