McLaren

Tajemný McLaren! Copak to schovává ve stínu? VIDEO

Tajemný McLaren! Copak to schovává ve stínu? VIDEO
Zdroj: EUIPO / McLaren Automotive

Britský výrobce luxusních supersportů McLaren zveřejnil krátké video s tajemným vozem vyjíždějícím ze stínu. Víc se dozvíte 8. prosince, slibuje automobilka. Kdo se však dívá pozorně, přijde na to, jaký poklad to tu máme – vypadá to, že McLaren 720S přijde o střechu a brzy vyjede jako spider.

McLaren avizuje, že v prosinci pustí na utajené auto "víc světla". Tajemství je ale nejspíš už venku, potvrzují se totiž teorie, že 720S přijde o střechu. Naznačuje to právě první ukázka:

A dalším vodítkem jsou nákresy, které automobilka předložila při registraci prototypu a pak je nechala proklouznout na veřejnost:

Pokud nákresy odpovídají skutečnému produkčnímu vozu, měla by být střecha sundavací.

Související obsah

Žádné další podrobnosti o novém supersportu zatím nejsou k dispozici. Ale jestliže opravdu nebude mít pevnou střechu, musí se změnit také motýlí křídla, tedy typické vyklápěcí dveře. Ty se u předchozí verze vyklápěly do stran a nahoru právě i s částí střechy.

Jak naznačuje krátký klip, vyklápění teď inženýři vyřešili jinak:

Důkazy jsou to poměrně jasné, ale na oficiální potvrzení verze 720S Spider musíme počkat do 8. prosince.

Související obsah

Očekává se, že pohotovostní hmotnost bude o něco vyšší než u kupé, vzhledem k systému sklápění střechy, což bude extra závaží. McLaren by to mohl kompenzovat vyšším výkonem. Dvoumotorový 720S přitom už teď pohání 710 koní (529 kW)!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu McLaren

Důležité Události