Kabriolet

Automobilky kříží SUV už i s kabriolety. VW T-Roc přijde o střechu

Automobilky kříží SUV už i s kabriolety. VW T-Roc přijde o střechu
Zdroj: Volkswagen

Slovo crossover dostává zase o něco širší význam. Křížení populárních SUV s malými městskými vozy i se sportovními kupé teď Volkswagen posouvá na novou úroveň. Model T-Roc smíchá s kabrioletem, prostě mu uřízne střechu.

Volkswagen zanedlouho představí ve světové premiéře nový T-Roc Cabriolet1. Otevřená varianta tak rozšíří paletu oblíbených crossoverů.

Sama tvrdí, že přináší svěží vítr do segmentu SUV (Sport Utility Vehicle) a na rostoucí trh vstoupí s nevšedním lifestylovým charakterem.

T-Roc Cabriolet nabízí – jako první otevřený kompaktní crossover – kombinaci zvýšené polohy sedadel, která je pro SUV typická, a zážitků z jízdy v kabrioletu.

Nový T-Roc Cabriolet bude oficiálně představen na mezinárodním autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem, který se koná ve dnech 12. až 22. září.

Související obsah

T-Roc Cabriolet má klasickou skládací střechu z tkaniny, čímž navazuje na tradice modelů Brouk a Golf. Sériově dodávaná skládací střecha s automatickým ovládáním se otevře během devíti sekund. Otevírat i zavírat se dá také za jízdy rychlostí do 30 km/h, odjišťuje a zajišťuje se elektromechanicky.

Cestující mají v kabrioletu ochránit mimo jiné výsuvné ochranné prvky za zadními sedadly pro případ převrácení. Systém, použitý v modelu T-Roc, se po překročení definovaného příčného zrychlení nebo náklonu vozidla vysune během zlomku sekundy v blízkosti zadních opěrek hlavy.

T-Roc Cabriolet má navíc vyztužený rám čelního okna a další výztuhy skeletu karoserie.

Volkswagen kabriolet za příplatek vybaví nejnovější generací informačních a zábavních systémů (MIB3). Nový systém disponuje jednotkou pro připojení k internetu včetně integrované karty eSIM. Kabriolet tak může být nepřetržitě připojen k internetu. Informace jsou zobrazovány na displeji informačního a zábavního systému s úhlopříčkou až 8 palců. V kombinaci s digitálním panelem přístrojů s úhlopříčkou 11,7 palce vznikne ”Digital Cockpit“, přístrojová deska s kompletně digitálními zobrazovacími systémy.

Zákazníci budou mít na výběr výbavy ”Style“ a sportovní ”R-Line“. Sportovní styl mají už v základu evokovat mlhové světlomety, sportovně nastavený podvozek a progresivní řízení s posilovačem závislým na rychlosti jízdy.

Související obsah

T-Roc Cabriolet s pohonem předních kol bude k mání se dvěma zážehovými motory přeplňovanými turbodmychadlem o výkonu 116 koní (85 kW) nebo dokonce 150 koní (110 kW).

Slabší litrový tříválec je sériově vybaven šestistupňovou přímo řazenou převodovkou, výkonnější 1,5litrový čtyřválec 1,5 litru může mít i sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku.

Na trh Volkswagen nový model vypustí příští rok na jaře.

Podívejte se na snímky studie, která je podle německé automobilky hodně blízká sériové verzi.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události