Volkswagen

Nový Golf na startu. Takhle bude vypadat osmá generace bestselleru

Nový Golf na startu. Takhle bude vypadat osmá generace bestselleru
Zdroj: Volkswagen

První oficiální skici nové generace VW Golf jsou venku. A potvrzují, co už před tím naznačily špionážní snímky z testování i podivně uniklé náčrtky. Podívejte se, jak bude očekávaný osmičkový Golf vypadat.

Světová premiéra bestselleru od Volkswagenu je naplánovaná na 24. října, kdy se osmá generace Golfu poprvé ukáže doma ve Wolfsburgu. Automobilka s předstihem zveřejnila skici, které naznačují design dlouho očekávané německé novinky.

I když se během posledních měsíců objevila řada špionážních záběrů, oficiální vizualizace zatím nabízejí nejlepší pohled na osmou generaci nesmírně populárního kompaktního hatchbacku.

Němci se v designu nepustili do žádné revoluce, Golf si drží svůj styl. Největší změnou při pohledu zvenku tak nejspíš budou přepracované světlomety, vypadá to i na tenký světelný pásek protínající celou přední masku.

Související obsah

“Vnější design je ještě dynamičtější než dosud. Nový model je přesto z každé perspektivy jednoznačně rozpoznatelný jako Golf. Silné stránky, díky nimž se Golf stal globálním bestsellerem, byly v novém modelu posunuty na ještě vyšší úroveň,” uvádí Volkswagen.

Kromě nových hospodárných motorů má zvýšit agilitu zdokonalená konstrukce podvozku, úprava koncernové platformy MQB by měla nabídnout víc míst pro posádku i zavazadla.

Uvnitř se chystají velké změny. Interiér dostane svěží barvy a moderní tkaniny, ale hlavně novou digitální přístrojovou desku a spoustu moderních technologií. “Nový Golf navíc přináší nové impulzy v oblastech digitalizovaného a síťově propojeného interiéru, asistované jízdy a internetových funkcí a služeb. Bude ještě digitálnější a síťově propojenější než dosud, s mnoha inovacemi a výrazným designem,” píše k vnitřní výbavě Golfu automobilka.

Související obsah

Ze skici interiéru (viz fotogalerie na konci článku) je vidět, že vnitřek se oproti současné generaci úplně změní. Rozhodně ubydou tlačítka a ovladače, které spolkne obří dotykový displej navazující na digitální přístrojovku. Na středu podle všeho zůstanou jen čtyři klasická tlačítka plus spínač výstražných světel. Ve středové konzoli se tak uvolní velký odkládací prostor. Další malý dotykový panel s ovladači světel je na skice vidět úplně vlevo vedle digitálních budíků.

Dotykem se bude ovládat nejen infotainment, ale třeba i klimatizace. Výrazným prvkem je také nový multifunkční volant.

Nejnovější generace modelu Golf bude uvedena na trh v prosinci. Jako první vyjede pětidveřový hatchback, následovat by ho měla i verze kombi. Naopak třídveřová varianta to má nejspíš spočítané, stejně jako přifouknutý Golf Sportsvan. VW během roku 2020 plánuje ostré verze Golf GTI a Golf R.

Související obsah

Změny se pochopitelně dotknou i pohonných jednotek. Dost možná úplně zmizí naftové motory a místo nich se objeví hybridní provedení. Mělo by ale jít o takzvané mild-hybridy, tedy o řešení, kdy auto používá běžný spalovací motor a elektromotor mu jen pomáhá v případě potřeby.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Volkswagen

Důležité Události