Kupte si

Velké praktické srovnání: Která auta opravdu uvezou nejvíc zavazadel?

Velké praktické srovnání: Která auta opravdu uvezou nejvíc zavazadel?
Zdroj: Profimedia

Když kupujete nové auto, velikost kufru většinou patří k těm důležitějším kritériím. Jenomže podle čeho jednotlivé vozy porovnat? Podle údajů od výrobců? Ti udávají objem zavazadlového prostoru v litrech, dá se však podle těchto čísel poznat, kolik toho do kufru skutečně naložíte? Vždyť do celkového objemu se počítají i nepoužitelné výklenky a výdutě, kam toho moc nenacpete. Podívejte se na trochu jiné srovnání v reálných podmínkách - nové vozy jsou seřazené podle toho, kolik s do nich opravdu vešlo zavazadel.

Zapomeňte na oficiální čísla, tohle srovnání dává o dost reálnější představu, jak na tom současné vozy skutečně jsou s velikostí zavazadlového prostoru.

V redakci renomovaného spotřebitelského magazínu What Car? vybrali auta s oficiálně největšími zavazadelníky na současném trhu, vzali 12 středně velkých kufrů a snažili se je do jednotlivých vozů nacpat. Jak si vedla obří SUV v porovnání s kombíky nebo dokonce sedany? A jak jsou na tom nejnovější škodovky? Podívejte se na auta, která uvezla alespoň devět kufrů. To nejlepší spolklo dokonce všech dvanáct zavazadel.


Auta, která uvezla 9 kufrů

Audi A6

I jako sedan má Audi A6 dostatečně velký zavazadelník na devět kufrů. Vyrovná se tak i opticky mnohem větším vozům. Na luxusní sedan slušný výsledek.

Audi Q5

Kompaktní Q5 není tak obří jako sedmimístná Q7, ale i tak bychom čekali, že toho pobere víc.

BMW řady 6 Gran Turismo

Není to klasická limuzína, ale spíš elegantní kupé. A výklopná záď ve stylu hatchbacku se ukazuje jako docela praktický prvek, i díky ní BMW 6 GT uveze devět kufrů, což z něj v jeho kategorii dělá docela všestranné auto.

Citroën C5 Aircross

Do aut tohoto typu se většinou zavazadla skvěle nakládají velkými pátými dveřmi, ale vysoký zavazadelník bývá často mělký a krátký. Devět kufrů pro C5 Aircross je na SUV průměrný výsledek.

Honda CR-V

Další SUV s ucházejícím prostorem pro zavazadla. Ale pozor, jen v pětimístné verzi. Sedmimístná není delší a řešení zadních sedaček ve třetí řadě není tak promyšlené jako u konkurence, takže prostě jen zabírají místo v kufru.

Související obsah

Lexus RX L

Oproti původnímu RX má RX L delší zadní převis, aby se do něj vešla třetí řada sedadel. A když ji sklopíte, uvezete devět kufrů.

Mercedes-Benz třída E / třída E kombi

Kromě hybridní varianty E300de, má Mercedes třídy E vůbec nejvíc místa na zavazadla ze všech skutečně luxusních konkurentů, ať už jde o kombíky, nebo sedany.

Škoda Karoq

Karoq je nejmenší SUV v celém pořadí, takže devět kufrů je velmi slušný výsledek vzhledem k jeho kompaktním rozměrům. Zavazadelník je prakticky rozvržený.


Škoda Kodiaq

Naopak u největšího vozu mladoboleslavské Škodovky bychom čekali lepší výsledek. Podle magazínu What Car? je jeho zavazadelník srovnatelný s Karoqem, ale je v něm méně prostoru na menší předměty. Ale zase to kompenzuje sedm míst pro cestující…

Na další stránce: Auta, která uvezla 10 kufrů

Auta, která uvezla 10 kufrů

Audi Q7

Q7 v seznamu nechybí, což nás nijak nepřekvapuje, je to obrovské SUV, které má za úkol splnit každé přání majitele. Perfektní praktické a komfortní auto. Ale není to nic levného…

Hyundai Santa Fe

V konfiguraci s pěti i sedmi sedadly má nejnovější Santa Fe víc místa pro zavazadla třeba než než Land Rover Discovery Sport.

Peugeot 5008

Tohle auto nabízí skvělý poměr místa a praktičnosti v porovnání s celkovými rozměry a váhou vozu. A to i v sedmimístné variantě. Kufr je dobře rozvržený s nízkým prahem a nezasahují do něj žádné zbytečné výdutě kolem kol. Deset kufrů se vešlo bez problémů.

Porsche Cayenne

Výkonné, rychlé a praktické. K dispozici je ale jen pětimístná verze.


Range Rover Velar

Velar se rozměrově řadí mezi Evoque a Sport se sedmi sedačkami, ale zavazadelník má z těchto tří modelů největší.

Související obsah

Škoda Superb

Superb má obří kufr i jako sedan. What Car? píše, že “jde zároveň o elegantní vůz a jízda je tak komfortní, že si připadáte jako v mnohem dražším modelu.”

Tesla Model 3

I Model 3 je sedan, takže otvor pro nakládání je omezený, na druhou stranu místa uvnitř kufru je spousta, dokonce víc než v elektrických SUV, jako je Jaguar I-Pace. Výhodou je přídavný prostor pod podlahou zavazadelníku a také pod přední kapotou!

Volkswagen Touareg

Touareg sdílí stejnou platformu s Audi Q7 a Porsche Cayenne, takže není divu, že má také jeden z největších zavazadelníků ve své třídě. Na rozdíl od Q7 je však pouze pětimístný.

Volvo XC90

Volvo XC90 bylo uvedeno na trh už v roce 2002 a hned získalo pověst velmi praktického vozu. Současná generace tento charakter zdědila. Má spoustu místa uvnitř kabiny i v kufru.

Na další straně: Auta, která uvezla 11 kufrů

Kia Sorento

Sorento je jediným SUV, do kterého se vešlo 11 kufrů! I sedmimístná verze překonává mnohem luxusnější vozy.

Škoda Octavia

Octavia podle What Car? nabízí nejlepší poměr prostoru v kufru vzhledem k ceně auta. A je to také jediný “rodinný vůz”, který uveze 11 kufrů.

Související obsah

Škoda Superb Combi

Proti sedanu ještě jeden kufr navíc!

Tesla Model S

Praktičnost tohoto elektromobilu možná leckoho překvapí. Vždyť s sebou musí vozit velkou baterii. Ale Model S si přesto poradí s 11 kufry, i díky tomu, že elektromotor vpředu nezabere tolik místa a automobilka tak využívá pro přídavný zavazadelník i prostor pod přední kapotou.


Na další straně: jediné auto, které uvezlo 12 kufrů.

Auto, které uvezlo 12 kufrů

BMW X7

Testem prošlo jediné auto, do kterého se podařilo nacpat 12 kufrů. BMW X7 je právoplatným králem SUV od mnichovské automobilky. je to velké, praktické, pohodlné a výkonné auto s luxusním interiérem. A tomu samozřejmě odpovídá i cena…

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události