Škoda Auto

Octavia RS na prvních skicách! Má 245 koní a vyjede jako liftback i kombi

Octavia RS na prvních skicách! Má 245 koní a vyjede jako liftback i kombi
Zdroj: Škoda Auto

První oficiální designové skici sportovního provedení čtvrté generace Škody Octavia jsou venku. Automobilka zároveň potvrdila, že Octavia RS poprvé vyjede s plug-in-hybridním pohonem.

Nová Octavia RS iV dostane typickou černou masku chladiče v a sportovní přední nárazník s velkými nasávacími otvory. Má vyzařovat sílu, což umocňují černé detaily typické pro provedení RS, jako je přední difuzor a výrazné vzduchové clony Air Curtains.

Česká automobilka ukázala tři oficiální designové skici vrcholného sportovního provedení čtvrté generace Octavie. RS bude mít premiéru 3. března 2020 na autosalonu v Ženevě.

Skici ukazují vůz jako liftback ve stylu coupé i jako dynamické kombi. Proporce proti předešlé generaci lehce narostly. Dynamiku opticky posilují velká kola z lehkých slitin, přední a zadní difuzor a spoiler na pátých dveřích verze liftback či na hraně střechy u provedení kombi.

Jako první vůz značky Škoda ve verzi RS je OCTAVIA RS iV vybavena plug-in-hybridním pohonem. “ Jedinečným způsobem tak spojuje praktičnost rodinného vozu a sportovní charakter s šetrností k životnímu prostředí a efektivitou,” uvádí automobilka.

Související obsah

Plug-in-hybridní pohon poskytne systémový výkon 180 kW (245 koní) a Škodovka slibuje nízkou spotřebu i nízkou hodnotu emisí CO2.

Související obsah

Octavie RS jsouv rámci modelové řady žádaným zbožím. Na hlavních a pro značku Škoda důležitých evropských trzích – v Německu, ve Velké Británii a ve Švýcarsku – nesl v posledních letech každý pátý prodaný vůz řady Octavia logo RS.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události