Hyundai

Hyundai odkrývá novou podobu své vlajkové lodi. Poprvé vyjede i hybrid

Hyundai odkrývá novou podobu své vlajkové lodi. Poprvé vyjede i hybrid
Zdroj: Hyundai Motor Czech

Automobilka Hyundai zveřejnila první letmý pohled na modernizovaný model Santa Fe. Částečně tak odhaluje nový robustní design své vlajkové lodi v segmentu SUV. Modernizované Santa Fe se začne v Evropě prodávat v posledním čtvrtletí letošního roku.

Santa Fe bude prvním modelem Hyundai v Evropě a prvním SUV této značky na světě, které bude stát na upravené platformě. Poprvé tak budou v nabídce i nové elektrifikované pohony: hybridní systémy s možností vnějšího nabíjení i bez ní.

"Nejnovější generace vlajkové lodi v segmentu SUV bude mít důstojný a charismatický vnější design. Vylepšení vnitřního designu umocňují prémiový charakter interiéru a zvyšují komfort posádky," slibuje automobilka.

Související obsah

První fotografie odhaluje několik nových stylistických prvků - do stran protaženou širokou masku chladiče s geometrický vzorem vytvářejícím stereoskopický vzhled, která bude propojená se světly pro denní svícení. Ta dostanou nový specifický tvar připomínající písmeno T.

Související obsah

Hyundai chce představit novou řadu elektrifikovaných pohonů. Ttřetí generace platformy pro vozy Hyundai umožňuje kromě elektrifikace i zlepšení provozních vlastností, ovladatelnosti a bezpečnosti. A zlepšení mají být "významná", tvrdí automobilka s tím, že další informace o novém Santa Fe zveřejní v nadcházejících týdnech.

První generaci Santa Fe korejský Huyundai představil už v roce 2000. V současnosti jde o klíčový model automobilky. Jeho čtvrtá generace je na trhu od roku 2018.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události