Volkswagen

Spaní pod hvězdami: VW chystá parádní malé autíčko pro kempování

Spaní pod hvězdami: VW chystá parádní malé autíčko pro kempování
Zdroj: Volkswagen Užitkové vozy

Volkswagen poodhaluje budoucí praktický obytný vůz pro každodenní provoz, který vzniká na základě nového modelu Caddy. Kompaktní autíčko nabízí komfort při spaní jako ve větších modelech, ve výbavě má i kempovací nábytek z VW California. Premiéru bude mít v září.

Volkswagen Užitkové vozy přichází s prvními fotografiemi a informacemi o nástupci modelu Caddy Beach. Nový malý kempovací vůz vychází z nově vyvinuté páté generace modelu Caddy.

Mezi velký počet novinek patří například kompletně nově navržený koncept lůžek, který nabízí více variability. Kompaktní camper dostal nejmodernější techniku, nechybí však ani romantika - panoramatické střešní okno umožňuje spaní pod hvězdnou oblohou.

Volkswagen Užitkové vozy nabízí kompaktní obytná autana základě modelu Caddy už od roku 2005. Od začátku bylo cílem zachovat praktičnost pro každodenní provoz a rozšířit základní model o vyjímatelné vestavěné prvky, jako je lůžko nebo úložné tašky.

A na tomse nic nemění ani u nejnovější generace. Malý sourozenec modelu California je všestranným vozem pro mladé rodiny s nejrůznějšími koníčky, sportovce, nebo lidi v nejlepším věku. Zkrátka pro všechny dobrodruhy, kteří oceňují osobní automobil s maximální flexibilitou.

Související obsah

Jednou z nově nabízených možností je pozorování hvězd skleněným panoramatickým střešním oknem s plochou 1,4 čtverečního metru. Kdo spí raději ve tmě nebo nechce být vzbuzen ranním sluncem, ten si může veškerá okna, včetně toho střešního, zatemnit.

Komfort při spaní na téměř dva metry dlouhém lůžku zajišťují pružinové prvky, používané rovněž v lůžkách modelů California či Grand California. V zádi je chytře uložen oblíbený lehký kempovací nábytek – křesílka a kempovací stůl z modelů California. Dvě praktické úložné tašky lze odnést domů a naplnit věcmi. Jejich umístění v prostoru zadního okna slouží pak také jako ochrana proti zvědavým pohledům.

Nový Caddy nabízí pro komfortní a bezpečné cestování 19 asistenčních systémů. Mezi ně patří mimo jiné Travel Assist, který poprvé v užitkovém voze Volkswagen umožňuje asistovanou jízdu v celém rozsahu provozních rychlostí. Nově je ve výbavě modelu Caddy i asistenční systém Trailer Assist pro výrazně snadnější couvání s přívěsem, známý z dodávek Crafter a řady T, asistent pro změnu jízdního pruhu (Side Assist) nebo asistent pro vyjetí z parkovacího místa (Rear Traffic Alert).

Volkswagen kompoaktní camper vybaví novými čtyřválcovými motory modelu Caddy, které jsou vybaveny filtrem pevných částic a splňují emisní normu Euro 6 pro rok 2021.

Související obsah

U turbodieselů (TDI) s výkonem od 55 kW (75 koní) kdo 90 kW (122 koní) se poprvé používá nový systém s dvěma katalyzátory a dvojnásobným vstřikováním AdBlue, čímž došlo k výraznému snížení emisí oxidů dusíku. Doplňuje je přeplňovaný zážehový motor (TSI) o výkonu 85 kW (116 koní).

Nový kompaktní kempovací vůz bude mít virtuální světovou premiéru na začátku září.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události