Hyundai

Hyundai zaútočí na konkurenty. Poodhaluje detaily nového crossoveru Bayon

Hyundai zaútočí na konkurenty. Poodhaluje detaily nového crossoveru Bayon
Zdroj: Hyundai Motor Czech

Automobilka Hyundai naznačila, jak bude vypadat její letošní novinka, nový subkompaktní crossover Bayon. Ten má být nejdostupnějším modelem mezi všemi SUV, které značka v Evropě nabízí.

Hyundai Bayon se v první polovině letošního roku připojí k o něco většímu modelu Kona a posílí tak nabídku korejské automobilky na evropském trhu. Crossover míří do přeplněného populárního segmentu B, tedy mezi nejmenší městská "esúvéčka", jako je Renault Captur, Nissan Juke, Kia Stonic nebo Toyota C-HR.

První snímky poodhalují výrazné designové prvky, které do jisté míry připomínají model Kona. Naznačují širokou příď a propojený design zadních partií.

Související obsah

Hyundai ale zdůrazňuje, že Bayon bude bojovat s konkurenty v subkompaktním segmentu, tedy o něco níž než Kona. Dá se tak očekávat trochu skromnější vnitřní prostor, ale na druhou stranu i příznivější cena.

Související obsah

Automobilka potvrdila, že Bayon bude nejnovějším nositelem designové identity Sensuous Sportiness (smyslná sportovnost), jejímž cílem je kombinovat emocionální hodnotu s inovativními designovými řešeními. Výrazným prvkem jsou i úzké LED světlomety pro denní svícení oddělené od hlavních lamp. I tím připomíná modely Kona či Santa Fe.

Zadní části dominují brzdová světla s grafikou ve tvaru šipky spojené tenkou červenou linií. Jsou umístěná až do rohů crossoveru, čímž ho vizuálně rozšiřují.

Bayon se začne v Evropě prodávat v první polovině roku 2021, na další informace si zatím musíme počkat.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události