Za volantem

Víte, kdy blikat a kdy neblikat? V tomhle čeští řidiči často chybují!

Čeští řidiči mnohdy nedávají znamení o změně směru jízdy tam, kde mají, nebo naopak blinkry používají špatně, přitom si v anketách na nedávání blinkrů sami stěžují. Na časté chyby upozorňuje ve svém videu i portál Bezpečné cesty.cz. Ověřte si, že blikáte správně.

Špatné používání směrových světel čeští řidiči dlouhodobě označují jako jednu z nejhorších věcí na našich silnicích. Upozorňuje na to i Projekt Bezpečné cesty.cz, který si klade za cíl zlepšovat bezpečnost v dopravě.

Nejčastěji řidiči chybují na křižovatkách, na kterých hlavní silnice vede do zatáčky, zatímco vedlejší pokračuje rovně. Mnozí šoféři se mylně domnívají, že nemusí v takovém případě blikat, když se pořád drží na hlavní silnici. Opak je ale pravdou - znamení o změně směru jízdy je třeba dávat vždy, když odbočujete.

Znamení byste měli dávat také pokaždé, když objíždíte cyklistu, chodce nebo překážku u krajnice.

A mnohým řidičům pořád dělá potíže i správné používání blinkrů na kruhových objezdech.

Související obsah

Skutečně víte, kdy a jak používat blinkry správně? Přesvědčte se v úvodním videu, které připravil projekt Bezpečné cesty.cz. Na jeho webu najdete i další vysvětlení k jednotlivým situacím a také si můžete otestovat, zda skutečně používáte blinkry správně.

Související obsah

Související obsah


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Za volantem

Důležité Události