Dacia

Nové logo, nový znak, nové barvy. Rumunská Dacia výrazně mění image

Nechceme popřít svoje kořeny, dál zůstaneme značkou, která vyrábí dostupná a přitom atraktivní a solidní auta. Ale přišel čas na změnu image. To je vzkaz rumunské automobilky Dacia, která zahájila novou etapu svého strategického plánu. Podívejte se na klip, kterým velké změny prezentuje.

Dacia spustila renesanci. Chce být moderní, sebevědomou a více digitální značkou. Novou etapu provází docela výrazná změna image - Dacia mění logo i znak na autech a převléká se do nové hlavní barvy. Vojenská zelená má zvýraznit outdoorový styl.

"Recept, který je zdrojem úspěšnosti značky, zůstává stejný, ale dnes se značka představuje v nové podobě, aby potvrdila své přednosti spočívající v jednoduchosti, autentičnosti a síle, a to stále za přijatelnou cenu," uvedla ke změnám automobilka.

Kresba písmen v logotypu je záměrně minimalistická s cílem "vizuálně vystihnout střídmého a mazaného ducha značky". Hlavní roli hrají písmena D a C, které jsou si vzájemným zrcadlovým odrazem.

"Tato geometrická forma logotypu zanáší do sledu písmen pohyb inspirovaný mechanikou.Pokud jde o základ loga, tak znak představuje spojení D a C jakožto dvou dílů, které jsou spojeny a které vytvářejí dohromady článek řetězu, symbol pevnosti a spojení," uvádí automobilka k prvkům, které vytvořil její vlastní tým designerů.

Úkolem špičky vytvořené v logotypu písmenem D je prý nasměrovat pohled na to nejdůležitější a vyjádřit pohyb značky zaměřené jednoznačně na budoucnost.

Související obsah

Generální ředitel Denis Le Vot definuje Dacii jako "značku, která neustále znovu definuje to nejdůležitější v automobilovém průmyslu". A ujišťuje, že její auta dál budou cenově dostupná. Dacia podle něj nabízí nejlepší poměry ceny a kvality na trhu. Svou pozici chce ještě posílit.

Související obsah

Celá grafická forma je záměrně očištěná, aby připomínala, že Dacia je značkou, která se soustřeďuje na to nejdůležitější. Znak má umožnit i na dálku její modely snadno rozpoznat.

Khaki barva má zase evokovat blízkost s přírodou i terén, kde podle Dacie její auta, jako je model Duster nebo chystané SUV Bigster, plně využijí své schopnosti. Zelenou doplňují i další "přírodní" barvy a také jasně oranžová a jasně zelená.

Související obsah

Nový vizuální a grafický formát, který bude postupně představován od června 2021. Prodejny Dacia budou na novou identitu značky přecházet postupně od začátku roku 2022 a na autech bude nové logo a znak od druhého pololetí roku 2022.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události