Za volantem

Tady šlo o život! Motorkář nedostal přednost a musel k zemi, stroj ujížděl dál

Rychlá reakce zachránila život motorkáři na křižovatce u Bystřice pod Hostýnem na Kroměřížsku. Řidič bílé dodávky mu nedal přednost a motorkář musel prudce brzdit. Skončil v kotrmelcích, ale motorka se rozhodla pokračovat dál.

Policie hledá řidiče bílé dodávky Mercedes-Benz, který v sobotu před 10. hodinou dopoledne málem "sejmul" motorkáře u Bystřice pod Hostýnem.

"Dvaapadesátiletý řidič motocyklu jel po hlavní komunikaci ve směru od Loukova. V křižovatce mu ale nedal přednost prozatím nezjištěný řidič nákladního automobilu značky Mercedes-Benz bílé barvy, který jel po vedlejší silnici Meziříčská a zkřížil tak motocyklistovi jízdní dráhu," popisuje policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Policie má i video, na kterém je vidět, jak motorkář musí bleskově reagovat. Začal brzdit a nejspíš chtěl svůj stroj raději položit. Jenomže stupačka byla proti - muž tak skončil v kotrmelcích na silnici, ale motorka zůstala na kolech a pokračovala dál napříč křižovatkou.

Související obsah

​Na záběrech je vidět, jak motorkář po pádu duchapřítomně mizí ze silnice, aby ho nepřejela další přijíždějící auta, stroj to za křižovatkou zapíchl do příkopu.

"Řidič motocyklu utrpěl lehké zranění. Neznámý řidič náklaďáku situaci možná nezaregistroval a z místa bez zastavení odjel. Dechová zkouška na alkohol byla u motocyklisty negativní, " dodává Kyšnerov s tím, že na motorce vznikla škoda 55 000 korun.

Související obsah

​Po řidiči dodávky teď policisté pátrají a prosí o pomoc případné svědky. Volat mohou na bezplatnou linku 158 nebo přímo dopravákům z Kroměříže na číslo 735 780 170.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události