Za volantem

Řidiči jednoznačně vzkázali vládě, co si myslí o zvýšení rychlosti na 150 km/h

Řidiči jednoznačně vzkázali vládě, co si myslí o zvýšení rychlosti na 150 km/h
Ilustrační snímek. | Zdroj: Profimedia

Ministerstvo dopravy opět rozproudilo diskuzi o tom, zda by se mělo na některých českých dálnicích jezdit maximální rychlostí 150 km/h. Zvýšení limitů má totiž v plánech už na letošní rok. Co na to říkají řidiči? Resort se jich ptal v anketě na sociálních sítích. A výsledek je jednoznačný.

Ministerstvo dopravy v pondělí zveřejnilo na facebooku anketu s jednoduchou otázkou co si myslíte o návrhu na zvýšení rychlostního limitu na dálnicích až na 150 km/h?

Do čtvrtka odpověděly 4 000 lidí. Většina z nich je pro zvýšení maximální rychlosti konkrétně 3 069, zatímco proti zvyšování hlasovalo do čtvrtečního dopoledne 932 lidí.

Zhruba tři čtvrtiny hlasujících by tedy s posunutím limitu souhlasily. Co si o návrhu myslíte vy?

​Ministerstvo, navzdory některým dopravním expertům, uvažuje o zvýšení povolené rychlosti za přesně určených podmínek, jen na dálničních úsecích s moderní telematikou a v okamžiku, kdy tomu bude odpovídat provoz a povětrnostní podmínky, tedy při dobré viditelnosti, za tepla a sucha.

Související obsah

​Ministr dopravy Martin Kupka už dříve uvedl, že by limit mohl být vyšší na místech, kde mají dálnice tři pruhy v jednom směru. Až 150 km/h by se mohlo jezdit například na pětikilometrovém úseku mezi Třebonicemi a pražskou Ruzyní.

Související obsah

​Vybrány jsou zatím další tři trasy. Nejkratší, mezi Brnem-jih a Chrlicemi, je dlouhá dva kilometry, nejdelší, mezi pražským Spořilovem a Mirošovicemi, 21 kilometrů.

Rozhodovat by se mělo na podzim.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Za volantem

Důležité Události