Autonovinky

Fabia opět dostane nový kabát. Vyjede ve sportovním stylu s lepší výbavou

Fabia opět dostane nový kabát. Vyjede ve sportovním stylu s lepší výbavou
Zdroj: Škoda Storyboard

Škodovka brzy nabídne čtvrtou generaci modelu Fabia v nové variantě Monte Carlo. Hatchback tak dostane sportovnější exteriér s černými prvky a specifickými nárazníky. I interiér je navržený ve sportovním stylu s červenými detaily a "karbonovým" dekorem. Podívejte se na první skici.

Automobilka Škoda Auto představuje na oficiálních designových skicách první pohled na Fabii Monte Carlo, tedy sportovně-lifestylovou variantu aktuální čtvrté generace populárního hatchbacku.

Verze Monte Carlo se u české automobilky poprvé představila před 11 lety ve druhé generaci modelu Fabia. Typické černé prvky teď mají zdůraznit emocionálnější linie a dynamické proporce čtvrté generace.

Skici exteriéru ukazují Monte Carlo v červeném laku, který doplňuje černý rám masky chladiče, černá je i spodní hrana spoileru na specifickém předním nárazníku s velkým spodním otvorem pro přívod vzduchu.

Zdroj: Škoda Storyboard

​Difuzor na zadním nárazníku, nápisy na zadních dveřích, kryty vnějších zpětných zrcátek, lišty kolem bočních oken, boční prahy a zadní spoiler. Vše je v černé. Přední blatníky pak zdobí plakety Monte Carlo.

I interiér je převážně černý. Výškově nastavitelná sportovní sedadla mají integrované opěrky hlavy. Kožený tříramenný multifunkční sportovní volant, páku ruční brzdy a řadicí páku zdobí černé prošívání.

Zdroj: Škoda Storyboard

​Záměrně výrazné červené akcenty pak jsou na potazích sedadel, na horizontální dekorační liště na přístrojové desce, na středové konzoli a na nápaditě řešených madlech dveří. Loketní opěrky předních dveří a spodní část přístrojové desky mají specifický vzhled v "karbonovém" dekoru.

Související obsah

​Kromě modelu Fabia Škodovka ve variantě Monte Carlo nabízela i modely Citigo, Yeti, Rapid a Rapid Spaceback. V současnosti vyrábí v této úpravě model Scala a Kamiq.

Zásadní model pro Škodovku. Otestovali jsme novou Fabii (9/2021):

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události