Nejlevnější

Nejlevnější nové auto na světě! Bude vám stačit 48 tisíc Kč

Nejlevnější nové auto na světě! Bude vám stačit 48 tisíc Kč

Pokuď toužíte po novém autě a máte jen padesát tisíc, pak byste si mohli pořídit Bajaj Qute. Má to jen dva háčky - V ČR chybí zastoupení a to auto je stejně bezpečné jako mokrá krabice od banánů.

Nejlevnější auto v ČR je Dacia Logan, která se dá koupit za 170 tisíc. A to ještě nejspíš dostanete drobou slevu, nebo alespoň gumové koberečky a láhev vína jako dárek. Jenže pozor, nejlevnější auto na světě je ale levnější o víc jak 120 tisíc!!! Vyrábí ho v Indii, je pro čtyři dospělé, má rovnou tři kufry a pohání ho jednoválec. Pohužel, na autosalonu v Paříži ho neukázali.
Staňte se naším fanouškem na facebooku!

Je jasné, že za málo peněz nemůžete dostat velké auto. Přesné rozměry jsou 2752 x 1312 x 1652 mm, rozvor je 1925 mm a Bajaj Qute stojí na jedenáctipalcových kolech. Přesto se do auta vejdou čtyři dospěláci a celkový objem pro zavazadla je 199 litrů. Váha auta je pak úsměvných 450 kg. Zkuste si ho schválně porovnat s novou Škodou Kodiaq.Na tak nízkou hmotnost samozřejmě nepotřebujete nijak velký motor, a tak Qute pohání jednoválec 210 cm3 s výkonem 13,2 koní. Jasně, je to motor z motocyklu. A z něj pochází i převodovka se sekvenčním řazením. Nicméně i to stačí na maximální rychlost 70 km/h a přitom spotřeba je pouhých 2,8 l/100 km. V nabídce je i verze CNG a LPG.

Doporučujeme: TopGear v novém balení - Grand Tour Jeremyho Clarksona a spol!

Bajaj Qute se prodává i v Evropě, zatím ale jen s motorem do 50 cm3, to proto, že bylo zatím registrováno jako auto pro náctileté. I díky tomu máme výsledky crashtestů EuroNCAP, kde Qute propadlo, ostatně stejně jako všechna další mini auta. Kdo si troufne jako první přivézt Bajaj Qute i do ČR?


Doporučujeme: Ve stodole našli poklad - desítky starých sportovních aut!
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Nejlevnější

Důležité Události