Subaru

Subaru vyvíjí hybrid s motorem boxer. Dostane ho i nový sporťák?

Subaru vyvíjí hybrid s motorem boxer. Dostane ho i nový sporťák?

Japonské Subaru se až na pár vzácných výjimek po celou svoji existenci tvrdošíjně drží jedinečné koncepce Symmetrical All-Wheel Drive, kombinující perfektně vyvážený motor s protiběžnými písty, lidově zvaný boxer, s pohonem všech kol.

Před několika lety značka ustoupila choutkám evropských zákazníků a vyvinula speciálně pro naše končiny unikátní dieselový boxer, ale nyní pro změnu nemůže jen nezúčastněně koukat na rozmach hybridů - jakékoli opomenutí by se mohlo stát strategickou chybou.

Příští rok na podzimním frankfurtském autosalonu Subaru představí sériovou podobu druhé generace crossoveru XV, jehož přibližnou podobu naznačil již XV Concept na jarní Ženevě. Připomeňme si, že prezentuje designérský jazyk "Dynamix X Solid", který působí atletičtějším, energičtějším dojmem, a který Subaru postupně uplatní u všech modelů v příštích letech.

DOPORUČUJEME: Videotest - Mercedes S500 Cabrio

V nabídce nového XV najdeme tradiční benzínové i dieselové motory boxer, ale nyní Subaru poodhalilo plány na "elektrifikaci" svého důležitého modelu. Inženýři usilovně pracují na novém hybridním pohonu, který bude postaven na neobvyklém spojení elektromotorů s boxerem. Subaru současně trvá na tom, že zákazníci nebudou ošizeni o pohon všech kol. Podle dostupných informací dostane příští XV hybridní pohon s přeplňovanou benzínovou čtyřválcovou šestnáctistovkou, která bude obstarávat pohon předních kol (takový motor se již objevil v kombíku Levorg), zatímco zadní kola budou roztáčet elektromotory.

DOPORUČUJEME: Škoda Kodiaq - první dojmy za volantem


To ale není všechno. Uvedený hybridní pohon pro XV by měl být ekonomičtější variantou, zatímco dynamičtěji koncipovaná verze by se mohla objevit v novém sportovním modelu s motorem uprostřed, o němž se živě spekuluje. V tomto případě by přeplňovaný boxer poháněl zadní kola, zatímco elektromotory by roztáčely kola přední nápravy. A pokud by skutečně mělo vzniknout Subaru, které si nejlépe představíme jako kombinaci zábavného kupé BRZ s dramatickým nadáním WRX STI, o dostatečný zájem si automobilka nemusí dělat obavy...

STAŇTE SE NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKU!


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události