Dieselgate

VW: Když města zakážou diesely, vrátíme vám peníze. Má to háček!

VW: Když města zakážou diesely, vrátíme vám peníze. Má to háček!

Volkswagen chce uklidnit německé zákazníky a přilákat je zpět k dieselům. Automobilka slíbila, že vykoupí jejich auta, jakmile města skutečně zakážou jejich provoz kvůli emisním limitům. Jenže ta nabídka zase není až tak výhodná, jak se na první pohled může zdát.

VW svým německým zákazníkům skutečně slibuje: Jestliže město, ve kterém žijete nebo pracujete, zakáže provoz vašeho dieselového auta, dostanete od nás peníze zpět. A týká se to všech značek koncernu, tedy i Škody.

Jenže to má několik podmínek. Auto musí být zakoupené u oficiálního dealera. U značky Volkswagen se nabídka týká nových aut pořízených od začátku dubna do konce letošního roku a platí po dobu tří let. Jestliže v tomto období skutečně začnou platit zákazy, které by se týkaly i nových dieselových aut, VW garantuje zpětný výkup za aktuální cenu.

U škodovek je období sice čtyřleté, ale zase musí jít o auto pořízené letos na jaře, od dubna do konce června.

A pak je tu podmínka nejzásadnější: Zákazník dostane peníze zpět jen v případě, že si od VW koupí jiný automobil, na který se zákaz nebude vztahovat.

Související obsah

I tak to má ukázat, jak si Volkswagen za svými současnými “nafťáky“ stojí. Spolu s BMW a Daimlerem tvrdí, že dieselové motory dál zůstanou nezbytnou součástí modelové řady, píše agentura AP. Jen budou muset splňovat evropské limity pro čistotu ovzduší, a to při testech i v reálných podmínkách.

Dieselové motory vyžadují dražší regulaci emisí, aby se eliminoval oxid dusíku, vypouštějí však méně oxidu uhličitého, skleníkového plynu, který se podílí na globálním oteplování.

Automobilka VW také uvedla, že už ze silnic stáhla na 170 000 starších dieselů tím, že zákazníkům nabídla výhodnou výměnu za nové a čistější modely.

Poptávka po autech s dieselovými motory v Německu každopádně výrazně klesá. V únoru meziročně klesl o téměř 20 %, v březnu už o čtvrtinu. Odbyt benzinových aut naopak roste.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události