Hyundai

Žádné loučení, ale ani revoluce. i40 prošly omlazovací kůrou

Žádné loučení, ale ani revoluce. i40 prošly omlazovací kůrou
Zdroj: Hyundai Motor

Na trhu už je sedm let, prodeje postupně padají. A tak všichni čekali revoluci. Jenže ta se nekoná, alespoň zatím. V Hyundai se rozhodli, že své sedany a kombíky i40 jen protáhnou faceliftem.

Očekávala se nová generace se spoustou změn, spekulovalo se i o tom, že Hyundai výrobu modelu i40 ukončí a ve střední třídě nasadí úplně nový model. Ale automobilka se rozhodla, že ho na trhu zkusí ještě nějakou tu dobu udržet. A tak sedany a kombíky i40 prošly jen modernizací.

Dostaly svěžejší design přídě, moderní bezpečnostní prvky a v nabídce přibyl nový motor. Eleganci mají dodat 18“ kola z lehké slitiny, která rozšiřují výběr 16“ a 17“ kol převzatých od předchůdce.

Související obsah

Hlavní změnou na přídi je nová kaskádovitá maska chladiče, která je typická pro rodinu současných modelů značky.

Pro model i40 jsou v nabídce také dvě nové barvy interiéru: červená Merlot a kombinace šedé a černé. Zákazníci si tak mohou vybrat celkem čtyři barevné varianty včetně černé a béžové.

Automobilka modernizovala i bezpečnostní výbavu. Přibyl například asistent pro odvrácení kolize s překážkou vpředu FCA, který využívá kameru a upozorňuje řidiče na nouzové situace a v případě potřeby autonomně brzdí.

Hyundai modernizoval paletu poháněcích ústrojí s cílem optimalizovat provozní vlastnosti, zvýšit hospodárnost a splnit novou emisní normu Euro 6d Temp. Sedany a kombíky i40 jsou nyní k dispozici s nově vyvinutým vznětovým motorem Smartstream 1,6 litru ve dvou výkonových verzích. Standardní varianta poskytuje nejvyšší výkon 85 kW/115 k a maximální točivý moment 280 N.m, a to ve spojení s 6stupňovou mechanickou převodovkou (6MT).

O něco větší zábavu slibuje výkonnější varianta vznětového motoru Smartstream 1,6 litru, vyladěná na 100 kW/136 k a 320 N.m. Tuto jednotku mohou zákazníci objednávat i se 7stupňovou dvouspojkovou převodovkou (7DCT). “Konstrukce motorů Smartstream vylepšuje provozní vlastnosti a snižuje spotřebu paliva v reálném provozu,“ slibuje automobilka.

Související obsah

Hyundai i40 se alternativně dodává se zážehovým motorem 1,6 litru. Motor GDI 1,6 litru o výkonu 100 kW/136 k je kombinován s šestistupňovou mechanickou převodovkou.

Modernizované motory splňují nejpřísnější současnou emisní normu Euro 6d Temp, která vstoupí v platnost až od 1. září 2019.

Hyundai tvrdí, že prodeje autorizované sítě v Česku se za posledních 8 let zdvojnásobily a ziskovost autorizovaných partnerů jen za poslední rok vzrostla o 25 %. Českým silnicím kralují hlavně modely ix20, i30 a Tucson. Nejprodávanější modely (Tucson a modelová řada i30) jsou vyráběny v Nošovicích u Frýdku-Místku, ale výrobní závody společnost provozuje také v Koreji, Brazílii, Číně, Indii, Rusku, Turecku, USA.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Hyundai

Důležité Události