Hyundai

Další ostrá mašina z Česka. Pětidvéřové kupé žene až 275 koní

Další ostrá mašina z Česka. Pětidvéřové kupé žene až 275 koní
Zdroj: Hyundai Motor

Ostrý Hyundai i30 Fastback N vstupuje na český trh se základní cenovkou 779 990 korun. Hyundai Motor Czech tak odstartoval prodej druhého vysokovýkonného modelu divize N. Fastback má navázat na úspěch menšího parťáka, hothatch i30 N.

V Nošovicích u Frýdku-Místku se vyrábí supersilná dvojka značky Hyundai. Už první vysokovýkonný vůz divize N, hatchback Hyundai i30 N, zaznamenal nejen v Čechách, ale po celé Evropě slušný úspěch a posbíral celou řadu ocenění. Dokonce ho aktuálně čtenáři časopisu Auto Bild zvolili “Sportovním vozem roku“ v kategorii malých a kompaktních vozů.

Související obsah

Enormní poptávka po rychlících z Nošovicích za první pololetí 2018 dokonce vedla k ztrojnásobení výrobního plánu.

Teď ho malé “enko“ na trhu doplňuje větší kupé i30 Fastback N. Adrenalin a zábavu za volantem kombinuje s elegantním designem a prostorným interiérem. “Úspěch modelu i30 N je pro nás důkazem, že zde existuje silná poptávka po kvalitních sportovních vozech za příznivou cenu. S příchodem modelu i30 Fastback N budou mít nyní zákazníci u nás na výběr další atraktivní karosářskou variantu, která nabídne ještě lepší aerodynamiku, větší prostor a jedinečné potěšení z jízdy. Zákazníky jistě potěší, že se nejedná o ryze sportovní vůz, ale také o praktické auto, vhodné pro každodenní užití,“ uvedl Jan Pohorský, specialista komunikace Hyundai Motor Czech.

 

Zcela nový i30 Fastback N je prvním opravdu ostrým pětidveřovým kupé v segmentu C. Stejně jako verze i30 N liftback je vybaven prověřeným zážehovým motorem o objemu 2,0l, který nabídne výkon 250 koní ve standardní verzi a 275 koní ve verzi Performance.

Související obsah

Nový model je vybaven sportovními stylistickými prvky, jako jsou přední nárazník známý už z pětidveřového i30 N, leskle černý zadní spoiler či zadní nárazník včetně trojúhelníkového zadního mlhového světlometu, kola z lehké slitiny a boční prahy N.

Hyundai má variantu i pro zájemce, kteří sice nepotřebují plnokrevný sporťák a nejvýkonnější motor pod kapotou, ale líbí se jim ostřejší styl. Tuhle kombinaci umožňuje nový stupeň výbavy s názvem „N Line“. Ten zahrnuje mimo jiné prvky vnějšího a vnitřního designu, převzaté z řady vysokovýkonných modelů Hyundai N. Sportovní vzhled završuje vyvážené nastavení podvozku a odpružení, které umožňuje ještě sportovnější zážitky z jízdy.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Hyundai

Důležité Události