Dálniční známky

Řidiči pozor! Staré dálniční známky už neplatí. Nezapomeňte na novou

Řidiči pozor! Staré dálniční známky už neplatí. Nezapomeňte na novou
Zdroj: TN.cz

Zbystřit by měli majitelé ročních dálničních známek. Platnost loňských kupónů totiž definitivně skončila. Za nové zaplatí řidiči stejně jako v loňském roce 1500 korun. Měsíční známka pak vyjde na 440 korun, za desetidenní zaplatí motoristé 310 korun.

Ve čtvrtek 31. ledna skončila platnost loňských dálničních známek. Řidiči by tak neměli zapomenout koupit si novou. "Upozorňujeme motoristy na povinnost zakoupit si nový roční dálniční kupón na rok 2019 s platností do 31. ledna 2020. Cena ročního kupónu 1 500,- Kč zůstala stejná jako v loňském roce," uvedl Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI).

Související obsah

Tomu, kdo si zapomene přilepit nový kupón a vyjede na dálnici, hrozí pokuta až pět tisíc korun. Ve správním řízení pak může dosáhnout až 100 tisíc. Stejný postih hrozí i v případě, že nesloupnete starou dálniční známku.

Video: Pozor na staré dálniční známky! Takhle je jednoduše odstraníte

Dálniční známky by řidiči měli kupovat pouze na oficiálních místech. Prodávají se na poštách, u čerpacích stanic, na hraničních přechodech nebo na pobočkách autoklubu. Přesný seznam najdete TADY. Letošní známka bude platit opět až do konce ledna příštího roku.

Související obsah

Známka musí být umístěna v pravém rohu čelního skla z pohledu řidiče, řádně vyplněna a řidiči u sebe musí vozit i druhý díl kuponu. "Před vylepením dálničního kupónu je dle zákona řidič povinen na oba díly dálničního kupónu prokazujícího úhradu časového poplatku vyznačit údaj o registrační značce vozidla, pro které byl kupón zakoupen, přičemž nejvhodnější je pro to použít tenký lihový fix," upozorňuje SFDI.

pan, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události