Mýto

Mýto v Praze nejspíš nebude. Kontroverzní návrh vyvolal bouři

Mýto v Praze asi nebude. Pár hodin poté, co nápad představil náměstek primátora pro životní prostředí Petr Hlubuček, se na jeho hlavu snesla kritika ze všech stran. Nesouhlasí s ním nejen ministr dopravy, ale ani koaliční partneři z magistrátu včetně primátora.

Mýto do tří až pěti let, které by neplatili pouze majitelé a řidiči elektromobilů. Tak plán prezentoval v úterý radní pro životní prostředí Petr Hlubuček. Jenže se ukazuje, že s nápadem nesouhlasí nejen jeho koaliční partneři, ale ani samotná strana, které je členem.

"Mýto nebudeme v Praze zavádět určitě v tomto volebním období. Ten plán, který prezentoval pan náměstek Hlubuček ze Spojených sil pro Prahu, vlastně nebyl v koalici vůbec projednán," zlobí se primátor Zdeněk Hřib.

"Chci uklidnit Pražany, že zavedení mýtného za vjezd do Prahy není na pořadu dne. Respektujeme názor náměstka Hlubučka, ale v současnosti ho považujeme za nereálný," přidává se šéf TOP 09 Jiří Pospíšil.

Související obsah

Návrh se nelíbí ani ministrovi dopravy Vladimíru Kremlíkovi. Je ale ochoten vyslechnout si Hlubučkovy argumenty. Sám radní pro životní prostředí ale na mýtu trvá. Jen tak lze podle něj zlepšit čistotu ovzduší v hlavním městě.

V budoucnu se ale Pražané mýtu nejspíše stejně nevyhnou. Zavedení poplatku je podle magistrátu klíčové pro kolaudaci tunelu Blanka.

pez, Háta Sassmannová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události