Drogy

Dvoustovkou, bez papírů, na drogách. Šílenci na silnicích nemají zábrany!

Dvoustovkou, bez papírů, na drogách. Šílenci na silnicích nemají zábrany!
Zdroj: Profimedia

Můžete jezdit podle předpisů a s respektem k ostatním, přesto na českých silnicích nejste v bezpečí. Stačí, aby se přihnal zdrogovaný šílenec, který za volantem nemá co dělat a dodržování jakýchkoli limitů mu nic neříká. Na neštěstí je zaděláno…

Podobných případů jsou desítky, stovky. Policisté se s nimi setkávají skoro denně. Zfetovaní nebo opilí šoféři bez zábran jsou hrozbou českých silnic.

V neděli jeden takový v podstatě náhodou uvízl v síti policistů u Liberce. Po frekventované silnici svištěl na povolené stotřicítce rychlostí kolem 200 km/h. K jeho smůle se takto prohnal i kolem policejní hlídky.

"Svou rychlou jízdou na sebe krátce po půl desáté hodině dopolední upozornil řidič osobního vozidla Opel. Ten si to mířil od Turnova na Liberec, a to nemalou rychlostí," popisuje policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová.

Na policejním radaru vyskočila rychlost 195 km/h. Hlídce se podařilo "závodníka" dohnat v Liberci, u čerpací stanice v ulici Doubská.

"Během kontroly zjistili, že nejen že řidič překročil nejvyšší dovolenou rychlost, ale také neměl vůbec za volantem co dělat. Magistrátem města Liberec mu byl vysloven zákaz řízení motorových vozidel pro všechny skupiny na dobu 14ti měsíců, tedy až do prosince roku 2021. Tím však jeho prohřešky nekončily. Policisté řidiče dále podrobili orientačnímu testu na jiné návykové látky a ten byl pozitivní na pervitin a opitáy," doplnila Šrýtrová.

Související obsah

Policisté 28letému řidiči zakázali další jízdu, na policejní služebně si pak vyslechl ve zkráceném přípravném trestním řízení podezření ze spáchání přečinu "maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání", za který mu nyní hrozí až dvouletý trest odnětí svobody. Řízení pod vlivem návykové látky a překročení nejvyšší dovolené rychlosti policisté oznámí správnímu k orgánu k dalšímu řešení.

Možná se tento mladík na sinicích hned tak neukáže… Oni ho ale zastoupí jiní, podobní.

Nedávný případ z Prahy: Policisté zadrželi zfetovaného 18letého mladíka v autě a zakázali mu řídit, sotva ho pustili, sedl za volant znovu. Jeho rovněž zfetovaný kamarád zase řídil auto s devíti zákazy řízení. Policisté chytají stejné lidi stále dokola, v provozu už poznávají jejich auta. Soudy je do přeplněných vazeb posílat nechtějí.

Podívejte se na výčet z poslední doby:

Související obsah

Související obsah

Související obsah

Související obsah

Související obsah

Že mnohým mladým lidem chybí zábrany a respekt ukázal i případ, o kterém policisté informovali včera: Jednadvacetiletý muž z Ostrova se v neděli dostavil k výslechu kvůli rvačce, na služebnu dorazil autem a zaparkoval přímo mezi policejními auty na místě vyhrazeném pro služební vozy. Přitom měl zakázané vůbec řídit…Více o případu ZDE.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události