Škoda Auto

VIDEO: Škoda už testuje tajnou verzi Enyaqu. Dostane sportovnější tvary

Není to zrovna praktická, ale zato pohledná a velmi populární kombinace: Mohutné SUV s tvary sportovního auta, splývající střechou a padající zakulacenou zádí. Přesně takový mix teď chystá automobilka Škoda pro své nejnovější elektrické SUV Enyaq. Verzi SUV kupé už testuje na českých silnicích, podívejte.

Škoda Enyaq je první model tuzemské automobilky postavený na bázi modulární platformy MEB určené pro elektromobily koncernu VW. Už při loňské premiéře upoutal výrazným designem, pozornost přitahovala obzvláště nová maska s LED diodami, obrovská kola a další vyladěné detaily.

A Škodovka chystá ještě o něco výraznější verzi - Enyaq by měl brzy vyjet i v úpravě ve stylu konceptu Vision iV,  tedy ve stylu kupé se sportovně tvarovanou výraznou zádí a nižší střechou. Měla by mít velmi podobné parametry, jako klasická varianta, kvůli nižší zádi se ale zmenší prostor pro zavazadla a kufr bude mít i vyšší nakládací hranu.

Související obsah

Sportovnější variantu Enyaqu se podařilo zachytit špiónům přímo v Mladé Boleslavi a teď už i při testování na silnicích. Zadek je sice zakrytý kamufláží, ale tvary už jsou dobře patrné - podívejte se v úvodním videu.

Související obsah

Enyaq v základní verzi stojí přes milion korun. S výbavou a kapacitou baterií může cena růst až na necelých 1,4 milionu. Kupé varianta bude pravděpodobně ještě dražší.

Enyaq má být zatím dostupný ve čtyřech verzích, které se liší pohonem, kapacitou baterií a také výkonem:

Křížence SUV a kupé zpopularizovaly prémiové značky, teď je to velmi moderní varianta i u relativně levnějších aut. Právě díky sportovnějšímu, dynamičtějšímu vzhledu. I Škoda Kodiaq mimochodem dostala agresivnější tvary díky verzi GT, která je ale určená pouze pro čínský trh v režii společnosti Shanghai-Volkswagen.

Související obsah

Elektrické SUV značky Škoda vyráběné v Mladé Boleslavi nabídne i tradiční variantu Sportline. "Černě lakované prvky karoserie, velká kola z lehké slitiny a snížený sportovní podvozek dodávají vozu Enyaq Sportline iV sebevědomý vzhled a zvýrazňují dynamické jízdní vlastnosti," popisuje mluvčí Škodovky Štěpán Řehák. Více o Škodě Enyaq Sportline ZDE:

Související obsah

Podívejte se na špionážní snímky Enyaqu ve verzi kupé, které pořídil fanoušek české značky Jan Richter při testování v Mladé Boleslavi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události