Supersporty

Neuvěřitelné: Milionář běsnil v ulicích ve svém supersportu, vyvázl bez trestu!

Proháněl se po newyorském Manhattanu ve svém extrémně vzácném supersportu a likvidoval jedno auto za druhým. Milionář Benjamin Chen ale za svou šílenou jízdu nejspíš potrestán nebude.

Je to téměř rok, co se dolarový milionář, sběratel luxusních aut a zakladatel milionářské Gold Rush Rally Benjamin Chen vydal na svou šílenou jízdu po Manhattanu. Ve čtvrti, které se říká Hell's Kitchen (Pekelná kuchyně), zničil nejméně pět zaparkovaných aut. Vypadá to, že schválně, bez jakéhokoliv vysvětlitelného důvodu.

Bylo 7. dubna 2020, New York byl ochromen pandemií koronaviru, ale 33letý milionář Chen lockdown jaksi neunesl. Brzy ráno vyrazil do ulic ve svém luxusním voze a začal běsnit. Jeho řádění natočilo několik svědků - podívejte se na některé ze záběrů v úvodním videu.

Podle policie byl Chan pod vlivem drog. Pro svojí podivnou šou si ze své sbírky vybral hodně vzácný a taky hodně drahý vůz - modrý supersport Gemballa Mirage GT z roku 2014. Jde o speciálně upravené Porsche Carrera GT, který ladili specialisté německé firmy Gemballa. Podobných vozů se po světě prohání jen 25. Výkon původního atmosférického desetiválce o objemu 5.7 litru je zvýšený na 670 koní a cena takového auta přesahuje v přepočtu 25 milionů korun. Vůz je (byl) nejspíš nejvzácnějším kouskem z Chenovy sbírky, vyroben byl na zakázku přímo pro něj a sám milionář se podílel na návrhu některých detailů.

Související obsah

Tak tenhle vzácný kousek Chan používal jako beranidlo a totálně ho zničil. "Je to srdcervoucí. Tohle je skvělé a velmi vzácné auto. Každý automobilový nadšenec musí trpět, když vidí, co se s ním stalo,” citoval New York Post prodejce luxusních aut Chrise Scatura.

Kvůli své jízdě milionář čelil obvinění z bezohledného řízení a řízení motorového vozidla pod vlivem drog. Tento týden ale bylo trestní řízení u newyorského soudu zastaveno, informuje portál Road & Track. Podle záznamu pondělního slyšení se nepodařilo Chanovu vinu prokázat" nade vší pochybnost" a chyběl dostatek důkazů.

Podívejte se ještě jednou na úvodní video - pochybujete snad o něčem?

Jízda je díky mnohým amatérským záběrům a fotkám opravdu celkem dobře zdokumentovaná. Policie byla na místě rychle a řidiče v jeho voze zadržela. Jaké důkazy ještě byly potřeba?

Související obsah

První a nejspíš nejtvrdší úder přišel, když Chen vletěl do zaparkované dodávky a několika dalších aut stojících podél chodníku. Místo aby vystoupil, rozhodl se v pobořeném sporťáku ujet. A to tak rychle, že mu cestou uletěla přední kapota… Podle policistů pak na různých místech rozbil ještě tři zaparkovaná auta, než se hlídce podařilo jeho řádění zastavit.

Související obsah

"Vypadá to, že soudní systém znovu ukázal, že pokud máte dostatek peněz a správného právníka, můžete se z trestného činu vyvlíknout. Přesto, že existují důkazy, řeknou, že žádné nebyly. Majitelé vozidel, která naboural, by měli žádat o náhradu škody. Aspoň tak mohou dosáhnout určité spravedlnosti," podotýká ve svém komentáři americký motoristický magazín Jalopnik.

Chen už v minulosti rozbil jiný supervůz McLaren 12C.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události