Škoda Fabia

Škoda chystá pro novou Fabii velké věci. Ukazuje, jak je pro ni důležitá

Nová Fabia je pro automobilku Škoda zásadní model. V Mladé Boleslavi to dobře ví a znovu to dávají najevo. Pro premiéru čtvrté generace Fabie nachystali na příští týden hodně speciální kulisy.

Světová premiéra čtvrté generace Škody Fabia proběhne v úterý 4. dubna večer ve velkolepých kulisách, které ukazují, jak si dává česká automobilka na svojí novince záležet. Pro online prezentaci přichystala speciální virtuální pavilon, který umožní divákům procházet se prostorem jako na skutečné výstavě - podívejte se na ukázku v úvodním videu.

Kvůli digitální premiéře úspěšného malého vozu nechala Škodovka vytvořit trojrozměrný model architektonicky působivých, moderních prostor pražského Centra současného umění DOX. Ten by měl v divácích vyvolat dojem, že se nacházejí na reálné akci.

"Právě toto prostředí kreativně interpretuje hlavní vlastnosti modelu Škoda Fabia: uživatelskou přívětivost, praktičnost pro každodenní život, Simply Clever řešení a emotivní design," uvádí automobilka. Umělecká pozadí jsou vytvořena z barevných lepicích pásek podle konceptu, který je inspirovaný designovým jazykem značky, pocitem z jízdy v nové Fabii, Simply Clever řešeními a architekturou DOXu.

Související obsah

Fanoušci se budou moci volně pohybovat po pavilonu, kde dokonce potkají i virtuální postavy členů nejvyššího vedení - digitálního předsedu představenstva Thomase Schäfera a člena představenstva Martina Jahna nebo na šéfdesignéra Olivera Stefaniho.

Po úvodním představení budou na terase a nádvoří virtuálního pavilonu k dispozici virtuální Fabie pro 360° pohled. Záznam z prezentace a další videa budou později k nalezení ve vzducholodi nad terasou.

Související obsah

Škodovka až do zahájení přenosu, které je naplánováno na úterní sedmou hodinu večer, bude průběžně zpřístupňovat další části virtuálního pavilonu.

Související obsah

Čtvrtá generace Fabie vyjede 22 let po představení první verze. Poprvé bude postavena na modulární platformě MQB-A0 koncernu Volkswagen. "Nabízí přesvědčivý poměr ceny a užitné hodnoty, vynikající bezpečnost, vysokou úroveň komfortu a příkladnou kvalitu zpracování. Se svým ještě dynamičtějším a emotivnějším designem má všechny předpoklady pro pokračování úspěšného příběhu této modelové řady," slibuje automobilka.

Fabia dostane širokou masku chladiče s chromovaným rámečkem a černými lamelami. Robustní vzhled mají umocnit velká kola. Aerodynamiku vylepšují protáhlý střešní spoiler s bočními finlety, optimalizovanými zpětná zrcátka a aktivní žaluzie chladiče ve spodním otvoru pro přívod vzduchu na předním nárazníku.

V ostře řezaných předních Full LED světlometech, které sahají až k masce chladiče, mají LED moduly připomínat ledové kvádry. Zřetelný je i modul denního svícení ve tvaru písmene L.

 

Typické krystalické prvky designéři zapracovali i do struktury úzkých zadních světel, která budou k dispozici i ve Full LED verzi.

 

Také interiér oblíbeného malého vozu je postaven na modulární platformě MQB-A0, nabídne více místa a svěží barvy. Součástí jsou i technologie z modelů vyšších tříd.

Na výběr budou čtyři benzínové tříválce a jeden čtyřválec. Více o výbavě a parametrech najdete ZDE.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události