Autonovinky

Škoda Kamiq jako rally speciál! V Boleslavi vzniká odvážný projekt

Skici exteriéru i interiéru odhalují nový projekt, který vzniká v Mladé Boleslavi. Klasické městské SUV Škoda Kamiq se mění v divokou sportovní verzi. Rally speciál z Kamiqu vytváří 25 žáků Středního odborného učiliště Škoda Auto jako svůj letošní studentský koncept.

Osmý žákovský vůz Škoda dostává konkrétní podobu. Žáci škodováckého odborného učiliště se rozhodli postavit rally verzi modelu Škoda Kamiq. A jejich první skici ukazují, že ze studentského projektu mlže být velmi zajímavý koncept.

Každoroční projekt Škoda Academy poprvé spolupracuje s divizí Škoda Motorsport. A je to na něm vidět - návrh ukazuje vůz s mimořádně sportovním charakterem. Kamiq v roli žákovského vozu debutuje.

Hned na začátku studenti vypracovali první návrhy a skici vysněného vozu přímo v oddělení Škoda Design. Při práci je podpořil šéfdesigner značky Oliver Stefani a jeho tým. "Rally verze vozu Kamiq představovala pro kreativitu žáků mimořádnou výzvu. Na papír i do projektu vnesli řádu skvělých nápadů," zdůrazňuje Stefani.

Související obsah

​"Žáci odvedli vynikající práci. Návrhy odrážejí jejich kreativitu a velké nadšení pro tento projekt," říká i koordinátor designu exteriéru Škoda Auto, který dal žákům několik cenných tipů.

Studenti celé auto pod dohledem odborníků automobilky sami vyvíjí a postaví od prvotního nápadu až po hotový automobil. "Od zkušených designérů jsme dostali důležité rady a náš vysněný vůz s jejich podporou získal zcela konkrétní podobu," popisuje členka studentského týmu Adéla Nešněrová.

Osmý ročník projektu, který byl kvůli pandemii zahájen se zpožděním, se nese v duchu 120. výročí Škoda Motorsport a má být poctou četným závodním úspěchům české značky.

​Svoje vlastní studentské koncepty navrhují žáci Středního odborného učiliště Škoda každoročně, od roku 2014 takto vzniklo už sedm velmi netradičních verzí z běžných modelů v nabídce Škodovky.

Prvním byl maličký kabriolet CitiJet na bázi modelu Citigo. O rok později následoval pickup Funstar vycházející z Fabie, v roce 2016 pak kupé Atero na základě modelu Rapid Spaceback. V roce 2017 studenti opět vzali Citigo a vytvořili z něj elektrickou plážovou buginu Element, rok na to pak navrhli kabriolet Sunroq na bázi Karoqu. Následovala jedinečná studie pickupu Mountiaq, jehož základem byl Kodiaq a pro žákovský vůz číslo sedm si studenti poprvé vybrali model Scala, který proměnili v emocionální spider Slavia.

Související obsah

​Žákovské vozy nabízí vedle zajímavých konceptů i zajímacvé inovativní detaily a nesou se tak v duchu tradice "Simply Clever". Sunroq a Mountiaq byly vloni vystaveny na tematické mimořádné výstavě v pavilonu značky Škoda v Autostadtu ve Wolfsburgu.

Související obsah

​Projekt žákovského vozu odborného učiliště v Mladé Boleslavi je v rámci České republiky jedinečný a nabízí budoucím kvalifikovaným pracovníkům možnost prokázat své dovednosti ve spolupráci s experty na výrobu, design a dalšími odborné oblasti automobilky.

Podívejte se na předchozí studentské vozy:

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události