Za volantem

Hrozivá válka dvou rozzuřených řidičů. Vybržďování, vytlačování a boj o život

Hrozivá válka dvou rozzuřených řidičů. Vybržďování, vytlačování a boj o život
Zdroj: Facebook GCI Turf Academy DIY Lawn Care

Co umí vztek, agrese a nabubřelé ego? Z řidičů se stanou rozdráždění válečníci, kteří ignorují jakákoliv pravidla, a tak ohrožují nejen sebe, ale i všechny okolo. Podívejte se na nesmyslnou bitvu dvou šoférů, která se odehrála na dálnici v Severní Karolíně. Bylo to na život a na smrt.

"Podívejte se na toho blázna. Vždyť někoho zabije!" křičí ve videu Pete Denny, který neuvěřitelný souboj na dálnici natáčel. Blázny před sebou měl hned dva, a to 62letého řidiče bílé dodávky a 25letého šoféra černé mazdy. Ti se do sebe za jízdy pustili, jako by dálnice byla bojištěm.

Téměř dvouminutové video začíná ve chvíli, kdy dodávka odstavným pruhem zběsile zprava předjíždí kamion se dřevem. Podle autora záběrů šlo o vyvrcholení scénky, která začala o dost dřív. "Trvalo to nejméně šest nebo osm minut, během kterých se ti řidiči snažili jeden druhého zaříznout," popisuje u svého videa Pete Denny.

Závěr bitvy, která se odehrála 9. února poblíž amerického města High Point v Severní Karolíně, zveřejnil na sociálních sítích. Z videa se stal virál, dosud ho vidělo přes 700 tisíc lidí a celkem pochopitelně vyvolalo bouřlivé reakce.

Ukazuje totiž, jak vztek mění šoféry v "zabijáky". Černá mazda evidentně blokuje levý pruh a její mladý řidič nehodlá před sebe rychlejší dodávku pustit. Podle autora záběrů se auta hnala rychlostí kolem 160 km/h.

Dodávka se po pár vteřinách znovu nebezpečně snaží propracovat vpřed předjetím dalšího kamionu odstavným pruhem. Mazda ale dál blokuje průjezd. Přichází první útok – chvíli to vypadá, že dodávka do mazdy narazí, aby ji vytlačila ze silnice.

​A na řadu přichází vybržďování. Řidič černého auta šlape na brzdu, provokuje. To už má starší šofér za ním amok. Když se konečně dočká uvolnění levého pruhu, už ho to nezajímá. V tu chvíli je řidič před ním jeho obětí a nepřítelem na život a na smrt.

Související obsah

​Muž z černé mazdy nejspíš pochopil, že mu jde o život, a tak se snaží uniknout. Dodávka se na mazdu však lepí a v závěsu za ní kličkuje napříč dálnicí, pak nebezpečně odbočují na dálniční sjezdy, aby se po chvíli zase na dálnici vrátili.

To už jsou v opačném pořadí, tedy dodávka vpředu, mazda za ní. Z dodávky letí na soupeře lahev s pitím a další předměty.

Následuje další pokus o vytlačení ze silnice a mazda nakonec končí ve smyku na středovém travnatém pásu.

Související obsah

​Do záběru pak vjíždí civilní auto dálniční hlídky, které okamžitě rozbliká majáky a zastavuje i druhého válečníka. "Jo, dostaň je, baby! Hurá, dobří kluci vyhráli!" ječí nadšením z náhlého zásahu spravedlnosti autor videa.

Podle portálu The News & Observer už oba řidiči čelí obvinění. Mluvčí dálniční policie uvedl, že dodávku řídil 62letý Jerry Ray Wyatt a mazdu 25letý Joshua Ian Livesay. Oba byli obviněni z neopatrné či bezohledné jízdy a v půlce dubna je čeká první soudní líčení.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Za volantem

Důležité Události