Autonovinky

Podívejte se do interiéru revoluční škodovky. Automobilka odkrývá další detaily

Podívejte se do interiéru revoluční škodovky. Automobilka odkrývá další detaily
Zdroj: Škoda Storyboard

Nová skica ukazuje další designové prvky sedmimístné studie Vision 7S. Škoda Auto tak postupně odhaluje minimalistický interiér čistě elektrického automobilu. "Vyznačuje se vysokou funkčností a intuitivním ovládáním," vzkazuje automobilka.

První skica ukazovala vnitřek sedmimístného elektromobilu shora. Pohodlně byli ve voze usazení čtyři dospělí a tři děti. A to včetně kojence v autosedačce, která byla zabudovaná na středové konzole.

Teď Škodovka představuje další skicu interiéru studie Vision 7S – palubní desku se zvláštním volantem a obří, volně umístěnou dotykovou obrazovkou. Jde o první ukázku nového designového jazyka Škody.

"Již první skica interiéru studie Vision 7S naznačila minimalisticky laděný interiér a velkorysý prostor až pro sedm osob díky třetí řadě sedadel. Nedílnou součástí vnitřního konceptu jsou rovněž Simply Clever prvky, které jsou typické pro značku Škoda," uvádí automobilka s tím, že nová skica ukazuje "obepínající" design, který dodá všem cestujícím pocit bezpečí.

Související obsah

​Široká palubní deska, která zasahuje až ke dveřím, zdůrazňuje šířku interiéru. Uprostřed palubní desky se nachází velká a volně stojící dotyková obrazovka, která je poprvé ve voze značky Škoda otočena vertikálně.

"Skica ukazuje vyvážený poměr dotykových a digitálních ovládacích prvků v kombinaci s dokonalou ergonomií," doplňuje Škoda Auto.

Nový volant má vertikální paprsky a zploštělou horní a spodní část, což má zajistit nerušený výhled na přístrojovou desku před řidičem. Pod centrální obrazovkou se nachází středová konzola se třemi velkými otočnými ovladači s haptickou odezvou.

Zdroj: Škoda Storyboard

​Ovladače spolu se dvěma velkými tlačítky, které jsou umístěné pod nimi, a rolovacím kolečkem tvoří dotykový ovládací panel. Pod ním jsou přihrádky, do nichž si mohou cestující připojit své chytré telefony.

Nový designový jazyk Škodovky se má vyznačovat minimalistickými tvary, důrazem na funkčnost, intuitivním ovládáním digitálních technologií a udržitelnými materiály. A až sedmimístná, čistě elektrická studie Vision 7S je první koncepční vůz značky, který je formován právě tímto novým designovým jazykem.

Související obsah

​"Náš nový designový jazyk je minimalistický, funkční a autentický. I v budoucnu se zaměříme na klasické přednosti vozů Škoda, mezi které patří velkorysý prostor, snadné ovládání a vysoká funkčnost. S novým designovým jazykem učinila Škoda Auto další krok. A ještě více se zaměří na zákaznickou zkušenost. Velkou kreativitu našich designérů a konstruktérů podtrhují variabilně posuvné prvky interiéru a nově vyvinuté Simply Clever prvky, jako je například zabudovaná dětská autosedačka. Minimalistické linie interiéru navazují na čisté linie exteriéru vozu," popisuje studii šéfdesignér Oliver Stefani.

Díky ambientnímu osvětlení je vidět na různé části interiéru i na stav nabíjení. Světlo se zapne i při nastupování a vystupování z vozu. A také výplně dveří mají interaktivní haptické a vizuální prvky.

Zdroj: Škoda Storyboard

​Integrovaná dětská autosedačka je umístěna ve středové konzole, tedy v nejbezpečnějším místě ve voze. Opěradla předních sedadel jsou vybavena držáky na multimediální zařízení pro cestující ve druhé a třetí řadě. Nachází se zde také integrované batohy.

Prostorný interiér má dvě různé konfigurace. V režimu s názvem Jízda jsou všechny ovládací prvky v základní poloze a centrální dotykový displej je otočen vertikálně, aby optimálně zobrazoval důležité informace během jízdy.

Režim Relax lze aktivovat při nabíjení nebo při zastávce na odpočinek. Volant a přístrojová deska se posunou dopředu a sedadla v první a druhé řadě zase dozadu, aby mohli cestující sedět pohodlněji a měli maximální prostor a komfort.

Související obsah

​Nový designový jazyk naznačila Škodovka už v březnu na výroční tiskové konferenci. "Je založen na klasických hodnotách značky Škoda, mezi které patří robustní vzhled, funkčnost a autenticita. Vyznačuje se velkorysým prostorem, odolnými a udržitelnými materiály a aerodynamickým a efektivním tvarem karoserie," doplňuje.

Vision 7S se veřejnosti poprvé představí ve světové premiéře 30. srpna.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události